Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tényezők befolyásolják...

Milyen tényezők befolyásolják egy izom teljesítőképességét?

Figyelt kérdés

Mind maximális erő, mind hosszabb, kitartó munka szempontjából.

Vegyünk alapul 2 embert, az egyik 170 cm és 70 kg, a másik 190 cm és 95 kg, egyikükön sincs felesleg, mindketten egész testben, arányosan izmosak. Lehet erősebb a kisebb ember, vagy az izomtömeg és az erő elválaszthatatlanul összefügg?


2010. szept. 3. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Az izomtömeg és az erő egyértelműen összefügg.De itt azért az arányokra is kell figyelni.
2010. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesítményt befolyásoló tényezők:

- napi kaja

- napi folyadék mennyiség

- szex

- mentális egészség

- tapasztalat

- izomtömeg

- izomrostok típusa (valahol olvastam, hogy izom és izom között is van különbség. ha jól emlékszem ez örökletes (persze itt nem a szívizomra gondoltam XD))

- külső hőmérséklet

- akaraterő

- ízületek épsége

- előző pár napi edzésmennyiség

- életkor

- nem


Ha viszont úgy érted, hogy egy 170cm magas 70kg meg tudna-e verni egy 190cm magas 95kg-os embert? Igen ha a 170cm-es egy bajnok valamilyen küzdősportban és a 190cm magas viszont nem tanult semmilyen önvédelmet és közdősportot.

2010. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondol hogy ugyan annyival tudnának e pl fekve nyomni.Aztán lehet hogy nem... majd leírja a srác
2010. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát a fekvenyomás nem kérdéses :) Ott a 95kg-os simán lehagyja a 70kg-ost.
2010. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De ez most felvet bennem egy kérdés. Mennyi az a max amit a 170cm kitud nyomni. Mekkora az erejének a felső határa? 174cm, 72kg embert már láttam 127kg-ot kinyomni de ennél lehet több?
2010. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb, kitartó munka a vörös és fehér izomrostok arányától függ. És igen összefügg az izomtömeggel az erő.
2010. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Saten

Az hogy egy 170centis ember mennyit tud kinyomni az két dologtól függ, hány kg, és mennyit koxol. (szerintem)

Az viszont hogy egy 174centis 72kilós ember mennyit tud kinyomni már erősen behatárolt, sokkal többet szerintem nem tudna kinyomni mint 127kg.


A kérdésre pedig annyit, hogy attól is függ milyen az izom-ideg kapcsolat. Ha az agy nagyobb elektromos inpulzust küld, akkor nagyobb erejű lesz az összehúzódás. Ettől is függ. A többit már elmondták.

2010. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

és igen, a kérdést nehéz tárgyak mozgatására értettem, nem harcra (ott sok más dolog is legalább olyan fontos mint a fizikai adottságok)

2010. szept. 3. 22:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem, amúgy annál a srácnál erősebbet még nem láttam (már a testsúlyához képest). Ez két éve volt azóta már hízott 10kg-ot. Most 140 a max neki.
2010. szept. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!