Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdhetek valami küzdősporto...

Elkezdhetek valami küzdősportot, például Thai boxot?

Figyelt kérdés

Magas és vékony vagyok: 187cm-vel 58kg. Ráadásul gerincferdülésem is van, és az ízületeim sem olyan szuperek, mint a normál embereknél. Ennek ellenére elkezdhetem? Eléggé nyugodt és békés természetem van, szóval szeretnék egy kis "agressziót" tanulni.

20/f


2010. aug. 30. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ilyen paraméterekkel azonnal a konditerembe indulnék és ott lennék agressziv a súlyok alatt :D Örülj neki hogy ilyen a természeted minek akarsz kemény srác lenni ?XD
2010. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert szélsőségesen is szelíd vagyok. :D

Amúgy a lábamat nem tudom teljesen kinyújtani, ha pl. rúgok. Ez lehet akadály, lehet rajta változtatni?

2010. aug. 30. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A küzdősport az alaptermészetedet hozza ki mégjobban. Ha szélsőségesen szelíd vagy, akkor az a fajta srác vagy aki nem meri megütni a másikat. Így elég nehéz bunyózni...
2010. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a helyi mestert és/vagy a sportorvost az eü. kérdéseket illetően. Ha a mester kinevet, akkor nem éri meg nála tanulni...

A többihez inkább írok személyes példát, talán az többet segít a döntésedben. 11 éve tanulok aikidot. Én is elég békés, visszahúzódó vagyok, és valóban nehezebb úgy ütni (tudom, van itt olyan, aki fél év vagy egy videó után kitanulta az egész stílust, és rossz/téves ismeretei vannak róla; rájuk most tojni fogok, én kérek elnézést), hogy félsz sérülést okozni. De akkor rossz lesz, amit csinálsz! Ha határozottságot akarsz tanulni, nincs más útja. Thai boxon végképp nem lesz... Ez jó minden harcművészetben: az agresszívat fegyelmezetté teszi, a határozatlant határozottá.

Sosem találkoztam olyan harcművésszel, aki szívvel-lélekkel edzett volna, mégis kötekedő, agresszív állat lett volna. Azok, akik önvédelmet tanulnak, általában nem azok (remélem). Az a határozottság, amire te szert tehetsz a békés alaptermészeteddel, ideális szerintem, mert nem leszel arrogáns. Tudni fogod, mikor éri meg bunyózni, és mikor nem, mire elég a tudásod, és mire nem (mikor fuss ^^).

Az eü. alkalmasságról kérdezd meg a sensei-t.


ui.: A "Don't feed the troll" egyetemes igazsága szellemében nem bocsátkozom felesleges vitába senkivel. NOM NOM NOM!

2010. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!