Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csonthártyagyulladásom lenne?

Csonthártyagyulladásom lenne?

Figyelt kérdés

Elég sokat futok, szeretem is, körülbelül heti 4 alkalommal 5-6 km-t. Sajnos mostanság csak köves úton tudok futni, emiatt gondoltam is egy gondra, amit még egyszer régen a tesitanárom mondott: csonthártya-gyulladás. Mostmár mindkét lábszáram (sípcsontom) fáj (főleg tényleg a csont), és nem csak futáskor, hanem állandóan. A tünetek rámillenek. -.-" Érdemes lenne kivizsgáltatnom?


Kálciumtablettát szedek, emellett normálisan étkezem, imádok mozogni. Fáslizom állandóan a lábam, akkor nem jön az az érzés, mintha szétesne a lábam. :)


Lehetséges lenne, hogy egy nyár alatt tökretettem a lábam?


Bocs ha nem túl érthető a kérdésem. :S


16L


2010. aug. 24. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen elképzelhető, hogy csonthártya gyulladás. Nekem mindkét alkaromban volt egyszerre amikor elsőnek emeltem scott' bicepsznél. Egyszerűen nem tudtam használni. Orvoshoz nem mentem el, de edzeni is akartam. Egy ideig felváltottam a francia rudat egykezes súlyzókra, így elviselhető volt a fájdalom. 2,5 hét után elmúlt. Fáslizni felesleges semmit nem javít rajta. Javaslom addig futás helyett kerékpározz vagy ússz.
2010. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. aug. 24. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a könyökömben volt.Teljes pihentetés mellett kb 5 hónap volt mire rendbe jött.Én elmentem orvoshoz.Volt röntgen,fizikoterápia,napközben meg könyökgumit viseltem és még utána is pár hónapig edzés közben.Uh fél év masszív lábedzést nyomtam addig.

Nézesd meg és addig ne edz lábra!

2010. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos 100% hogy csonthártyagyulladás de ne csüggedj. Azonnal hagyd abba mert egy olyan betegségről van szó ami ha hagyod hogy rádmásszon utána könnyebben előjön és minék többször előjött annál könnyebben visszajön. Megoldás először is pihentetés, kenheted növényekkel emellett asztal szélére ülj, vödör fülét a lábfejedre akasztd, majd a lábfejeket feszítsd hátra 3x10 ismétléssel. Víz mennyiségét fokozatosan emeld, mindig csak annyit, hogy ne fájjon. Ez a vizesvödör training utána a legfontosabb hogy lenyújtsd az izmot mert ezek túlzott megfeszítésekor alakul ki a gyulladás. Nekem lehet hogy életem végéig ez lesz a bajom de te ha újra elkezdhetsz futni (amiért ki***ottul irigyellek :I ) helyes technikával kell futnod amit itt tudsz olvasni nagyon hasznos: [link]

és egy videó is hogy tudd vizualizálni:

http://www.youtube.com/watch?v=mZoLu-wV98Y jobban megnézed nem a sarka ér le először.

Na sok sikert remélem nem volt túl késői a válasz :)

2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!