Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futónak mennyi idő után...

Kezdő futónak mennyi idő után érdemes távot növelni?

Figyelt kérdés

Három hete kezdtem futni teljesen nulláról, habár mindig is atletikus alkat voltam, viszonylag jó alap állóképességel.


Egy kb. 3 km-es szakaszon futok jelenleg, heti 3 alkalommal. Kezdetben izomláz, minimális fulladás és a tüdő feszítő érzése jelentkezett, ezek mindegyike mostanra teljesen eltűnt. Még 1-2 hétig biztosan nem szeretném a távot növelni.


A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után érdemes növelni? A másik szakasz, ahol futnék kb. 6 km. A hosszútávú célom, hogy 10-15 km-t gond nélkül letudjak futni.



2021. máj. 18. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a vízválasztó a 8km volt. Addig elég nehezen ment. Utána viszont könnyen tudtam növelni a távot rövid idő alatt.Meghatározott útvonalon futottam 3 kört. Ez 19,5 km-t jelent. Sokáig ennél a távnál maradtam.
2021. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hétről-hétre érdemes valamennyivel növelni ekkora távoknál, később ciklikusan érdemes növelni, azaz pár hétig növeled, utána visszaveszel, majd újra növeled, de minden lokális csúcs egyre több heti km-t jelent. Illetve ha már elég sokat futsz, érdemes jobban szétválasztani intenzív és könnyű futásokra.
2021. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!