Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Chuck Norris VS Bruce Lee, ki...

Chuck Norris VS Bruce Lee, ki győzött volna?

Figyelt kérdés

Elsőnek megkérlek titeket hanyagoljuk a viccelődést, bár be kell valljam imádom Chuck Norrist, ő egy nagy ember, szinte az összes "tényt" tudom róla :D.

De az a kérdés nem erről szól. Ma épp Chuck Norris versenysúlyára voltam kíváncsi így hát guglit ragadtam. Rábukkantam egy érdekes interjúra amit 1999-ben készítettek CN-al. És innen jött a kérdés.


Tehát a Sárkány útja című film forgatása előtt Chuck Norris versenysúlyában volt 76,2 kg (később a forgatás kedvéért 81kgra hízott az ő szavaival élve: " And then of course you know it wasn't muscle it was more fat"). Bruce Lee csupán 64 kg volt ekkor. Mint tudjuk Chuck Norris ekkor már világbajnok volt karatéban középsúly kategóriában, de régebben tanult Tang Soo Do-t, Tae Kwon Do-t és Jiu Jitsut is. Bruce Lee elsőnek Wing Tsun-t tanult majd megnyerte a hongkongi bokszbajnokságot is.


Tehát ezeket összevetve ha tényleges közdelemre került volna sor ki győzött volna? A versenysúlyában lévő CN vagy a hipergyors BL?


2010. aug. 20. 17:41
1 2
 1/20 clint ***** válasza:
100%
most mindenki le fog hurrogni, de szerintem Norris. Lee nagy harcos volt, de nem hiszem, hogy minden legenda igaz amit állítanak róla. Bolo Yeung például egy interjuban azt állitotta, nemegyszer simán földre küldte a sárkány közbelép forgatásán. Norris amikor Leevel találkozott nem csak tanulta a négy harcművészetet hanem már mesteri fokozata volt mind a négyből.
2010. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi Clint a válaszod, nem fog senki lehurrogni. Igazából megerősítetted az én álláspontom. Hiába BL gyorsasága, ha CN tapasztaltabb és erősebb.
2010. aug. 21. 05:14
 3/20 clint ***** válasza:

pontosan. Chuck Norris testi ereje hatalmas volt a testalkatához képest, mint általában a karatebajnokok közül sokaknak. Nemhiába példaképe a hatalmas k1 világbajnokunknak Semmynek:D

Bolo Yeung meg már annak idején Tai Chi és kung-fu mester volt, és nem mellesleg, ázsia egyik legerősebb embere.

Fekvenyomásban annak idején rekordot döntött, nemhiába látszik is a mellizmán:D

[link]

Szerény véleményem szerint még Norrist is leküzdötte volna, nekem az egyik kedvenc harcművészem.

2010. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Bolo Yeung egy nagyon sokoldalú ember :) Mint írtad te is rengeteg dologgal foglalkozott többek közt ugye erőemeléssel, testépítéssel, kung fuval és még akrobatikával is! De, lehet pont ezért nem tudta volna Norrist padlóra fektetni. Bár nem tudom mennyire "köti" az izmokat a testépítés de szerintem egy testépítő hátrányból indul egy olyan emberrel aki eddig harcművészettel foglalkozott "csak".

Pusztán azért mert a testépítés és az erőemelés is teljesen más felépítést igényel mint egy kung fu. Sajnos arról nincs információm, hogy Bolo meddig tanult kung fut. Ha még "benne" volt a kung fuban akkor Bolo felére billen a mérleg, de ha ekkoriban már csak a testépítéssel foglalkozott akkor szerintem Norris győzött volna.

2010. aug. 21. 18:29
 5/20 clint ***** válasza:

mindenképp a harcművészet volt az első neki, a testépítés erőemelés csak egy kilengés volt. Még olyan 18 évesen olvastam egy könyvet mindenféle harcművész szinészről angolul (dolph lundgren, jet li, sammo hung stb.)

Abban olvastam, hogy eredeti shaolin szerzetes volt Bolo mestere, meg azt is, hogy Bruce Lee-vel azonos gyorsaságu ütései és rugásai voltak, ami a testalkatához képest nem semmi. Amikor elkezdett filmezni már ázsia nehézsulyú shotokan karatebajnoka volt, thai boxban is verhetetlen volt, jelenleg 72 éves és kína egyik legnagyobb thai chi mestere, elvileg ezt a harcművészetet a legnehezebb elsajátítani.

2010. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkor viszont nem kérdéses a küzdelem kimenetele. Rettentő sok edzés kelhetett ahhoz, hogy ekkora testtömeg mellett ilyen gyors legyen. Szinte ép ésszel felfoghatatlan. Azt hiszem én is megkeresem ezt a könyvet mert mindig is érdekeltek ezek a dolgok.
2010. aug. 21. 18:44
 7/20 clint ***** válasza:

martial arts stars a címe nekem én is egy nyomtatott verziót olvastam. Voltak benne érdekességek, pl az, hogy amiután Bruce meghalt Bolo tanította küzdeni a fiát Brandon Leet.

Vagy, hogy Chuck Norris jóban volt Jean Claude Van damme-mal, és hollywood egyik legjobb diszkójában szerzett neki állást.

2010. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Arról halottam már, hogy Bolo tanította BL fiát :) De akkor majd megkeresem azt a könyvet mert egyre jobban el akarom olvasni :D
2010. aug. 21. 18:57
 9/20 clint ***** válasza:
ha magyarul nem is, angolul meg kell találnod, egy jó forditóprogram és olvashatod is.
2010. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 clint ***** válasza:

legalább így kedved lesz sok b-akciófilmet nézni:D

Létezik Jeff Speakman, David Bradley, Bruce le, Frank Zagarino, Matthias Hues, Richard Norton nevű harcművész akcióhős is!!

2010. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!