Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők segítségét kérném....

Hozzáértők segítségét kérném. Normális fogyókúráról lenne szó (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért írok ide, mert szerintem itt ésszerűbb és helyesebb válaszokat, tanácsokat kapnék.

Fogyni szeretnék, de normálisan és nem koplalásos módszerrel. Viszont néhány dologgal nem vagyok tisztában.

Először is az adataim: lány vagyok (19) 160 cm körül talán alacsonyabb vagyok, a súlyom 55. Na de, nem tudom lehet e, de nekem a centik számítanak, tehát nem olyan célt tűztem ki magam elé, hogy akkor én most 45 kiló leszek! Sportosabb, fittebb, egészségesebb szeretnék lenni.

Azt hiszem körte alkatom van, a felsőtestem átlagos, kis pocim van.:D A fenekm akkora, mint egy ház, és a combom se valami vékony, sőt...:D Szeretném ha csökkenne a zsír, és nőne az izom.

Nem tudom számít e, de azért híztam meg, mert kényszerevő voltam. (lelki problémák sajnos)

Szeretném megkérdezni, hogy ezek a sportok, tornák megfelelőek a célomhoz: úszás, aerobik (futni a térdem miatt nem nagyon tudok, de a kocogás még oké)

Viszont a diétával bajban vagyok. Azt tudom, hogy érdemesebb több fehérjét enni, mint szénhidrátot, de úgy jobban eltudnám képzelni az egészet, ha valaki írna egy mintaétrendet( 1 napra persze:))az adagokkal együtt.

Még 2 kérdés: érdemes e beszerezni lépcsőzőgépet? Milyen hatása van?

Vagy esetleg hol tudnék (max 25000) szobakerékpárt venni? Azt az egész család használhatná:)


2010. aug. 20. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Elsőnek a napi energia felhasználásod olyan 2000kcal körül mozoghat így a legjobb ha 1500-1600kcalos diétába kezdesz.

Egy minta:

Reggeli: 2 zsemle, 1 pohár tej

Tízórai: 1 kis joghurt, 2 tojás

Ebéd: 300g zöldség mix, 300g párolt hal

Edzés előtt: 100g zöldség mix

edzés után: 100g félsíros túró, 2 tojás

ez 1587 kcal, 117g fehérje, 145g szénhidrát, 56g zsír


De ez csak egy példa volt igazából végtelenségig tudod variálni. Emellett ne hagyd le a súlyzós edzést mert ugyan olyan zsírégető hatása van mint az aerob mozgásnak, ha nem jobb is. Hagyd a lépcsőzőgépet, fizess inkább egy konditerembe be, a szobabicikli nem rossz, de ha mindenképp kerékpározni akarsz akkor csakis rendes kerékpáron tedd, mert össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

2010. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! sokat segítettél!!!:)
2010. aug. 20. 14:08
 3/10 Malaboy válasza:
2 zsemle???1 pohár tej ???? Ember, gondolkozz. A tej az tömény tejcukor, a zsömle meg...na erröl ne is beszéljünk. 3 Tojássárgája meg tiszta zsír. Amit leírtál onnnan az ebéd az jó. De reggelire inkább 5-6 tojásfehérje+1-2 szelet teljes kiörl. kenyér.
2010. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdés testépítő vagy?
2010. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, is... inkább azt kérdem: diétáztál már intenzív sport mellet?
2010. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt tudsz számolni? 4 egész tojásról volt szó!
2010. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De szerintem inkább írj egy mintaétrendet te azt majd meglátjuk mit tudsz...
2010. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bunny funok harca! :) lépcsőző gép nagyon jó ötle, a sportok is jók! Én 1 éve leadtam 14 kilót tartom a súlyom 6 hónap alatt sikerült elérni. Semmi számolgatás görcsölés nem volt, fehér kenyér helyett rozs kenyér, cukros üdítők kilőve adagok csökkentve zsíros kajákat kerülve. Ezek mellett heti 5 edzés teremben a végén 20! perc taposás/tempós séta. Ha tetszik próbáld ki, nekem ez bevállt vélemények meg nem érdekelnek!
2010. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__10..

És jól teszed,hogy nem a mérleget nézed,mert a testzsír% a döntő.Azt méregesd!

2010. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..



Valahol itt idegből leírtam kb hogy néz ki egy diéta.Ha kiveszed belőle a nem odaillő részeke akkor jó lesz

2010. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!