Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mélyen tisztel testépítő...

Mélyen tisztel testépítő urak/hölgyek! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ma volt egy szuper jó kis programom, egy jó nagy szép barackfa kiásása, ami kb 4,5 óra csákányozást jelentett. A problémám: iszonyatosan vízhólyagos a kezem, konkrétan annyira, hogy még a varázsceruzát is nehéz elővarázsolni a batyuból (remélem átérzitek a problémám :D). Na már most ez a kisebb probléma a nagyobb az, hogy holnap edzés és van egy olyan érzésem, hogy össze fogom magam pisilni súlyzózás közbe. Nincs valami praktika amivel legalább elviselhetővé tehetem az edzést?


u.i.: Nem rinyálni akarok viszont ez tényleg nagyon rossz, elég jól tűröm a fájdalmat, de fogni most rettenetes. Legalább két centis bőrdarab hiányzik mindkét nagyujjamról.


2010. aug. 15. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
kösd be a kezed gézzel, és rá fásli. fogd a rudat szivaccsal. ilyesmik jutnak eszembe, de még nem voltam ilyen helyzetben mint te :)
2010. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ez holnapra nem fog elmúlni. Amit tehetsz, hogy a vízhólyagok helyét rendesen lefertőtleníted, hogy ne gyulladjanak be, mert akkor aztán jobban elhúzódhat. Nézd meg, hogy sárgás váladékot találsz-e rajtuk, az már annak a jele, hogy tele van baktériummal. Ha igen, fel kell nyitni, vagyis (ha van) a varr alá fertőtlenítőt juttatni. Első lépésként ez, ha nem olyan határozottak a mozdulataid attól, hogy fáj, kérd meg valamelyik családtagod.

A fáslit én is ajánlom, már csak azért is, hogy ne fertőződjön el. Nálunk az edzőteremben fight-hoz és kick box-hoz lehet kesztyűket kérni a recepción, ha neked nincs, nézd meg, van-e rá lehetőséged hogy kérj. Előtte fáslizd be jó alaposan, alá betadin vagy bármi fertőtlenítő. Enélkül ne nyúlj a súlyzókhoz.

A meleg víz lassítja a gyógyulást, azt is felejtsd el. Hideg vizes borogatást tehetsz rá, az hűsít, de ott is figyelj a fertőtlenítésre.

2010. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
JAja a szivacs nem rossz, meg jegeld addig, hátha jót tesz...
2010. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem hát igazából már lerágtam XD

Fáslit kerítettem, azt valahogy éreztem, hogy nem fog elmúlni :) Kencéket még keresek, a hideg víz sem rossz ötlet kicsit lehűtőm hátha jól fog esni. Gondoltam, hogy arcszeszt öntsek rá? Tudom, hogy rettenetes érzés lesz de valamit valamiért.

2010. aug. 15. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Fa nyelű szerszámmal csak kesztyűben dolgozunk...

Most annyit tehetsz, hogy kesztyűben, szivaccsal fogod meg a rudat. Szar lesz, ha megizzad a tenyered :D

2010. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gyakor ***** válasza:

Fertőtlenítsd le, meg ha van még valamelyikben cucc és elég vékony felette a bőr, akkor szúrd ki.

Jah, és tudod: No pain, no gain!!! :D

2010. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
No pain, no gain... van benne valami :) Amint elég lelki erőt gyűjtöttem lefertőtlenítem, már nincs benne semmi mert mint írtam már lerágtam :)
2010. aug. 15. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
edzél követkető edzésen lábat
2010. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos az én taktikám:

Mivel nemrég még jégkrémgyárbn dolgoztam a szemét dobozoknak szokás volt szétcseszni az ujjaimat.Én simán kiszurkáltam a hólyagokat aztán edzettem 1 olyan durvát hogy a kezem érdekelt a legkevésbé:D Nekem ez vált be

2010. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nálam olyan nincs, hogy csak lábedzés :)

Köszi haxor azt fogom tenni! Mivel ma már úgy ébredtem fel, hogy alig fáj így befásliztam és nyomok egy iszonyat kemény edzést! Amúgy nem gondoltam volna, hogy egy éjszaka alatt ilyen jól begyógyul :P

2010. aug. 16. 05:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!