Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ajánl nekem valaki egy jó...

Sansastarkk kérdése:

Ajánl nekem valaki egy jó táncot? :)

Figyelt kérdés

Tudna segíteni nekem valaki? A segítsétekre lenne szükségem. Tegnap megnéztem a Dirty dancing című filmet. Azt hiszem nem lesz meglepő, hogy minden percét imádtam. Olyan nagy hatással volt rám, hogy nekem is megjött a kedvem a táncoláshoz.

Na már most, 16 éves vagyok, tudom, hogy ez viszonylag "öregnek" számít táncot elkezdeni. De én megpróbálnám.

Van olyan műfaj, ahol modernebb zenére táncolnak, dinamikusabb, látványos mozdulatokkal? Az a sima társastánc?

Ha társastáncra jelentkeznék, mindenképp muszáj partnert vinnem magammal? Mert nem igazán van olyan az ismerőseim között akit ez érdekelne.

Ha tudtok bármiben segíteni légyszi írjatok, mert még elég tudatlannak érzem magam. A lelkesedésem legalább megvan:)

Ó, és ha helyeket írtok azt is megköszöm! Lehetőleg 9, 19, 20 vagy 21.kerület, de bármi más is jöhet, amit ismertek, majd eldöntöm útba esik-e.

Tényleg nagyon hálás lennék a válaszokért! Köszönöm mindenkinek! Nagyon izgulok:):)



#tánc #társastánc #Lelkesedés:)
2021. jan. 17. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét segítséget nem tudok, nem élek a fővárosban, de még vidéken is sok helyen működnek különböző tánc csoportok, néptánctól a társas tánc, modern tánc, aerobik, zumba stb....

Mostanság viszont a járvány miatt ott is lehetnek korlátozások.

Amennyiben itt nem adnak konkrét segítséget, a kerületi művelődési központokban érdeklődhetsz.

2021. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A dirty dancingben nagyrészt mambót táncolnak. Ez is egy társastánc, sok iskolában része is a tanfolyamnak, mert azok között egyszerűbbnek számít.

16 évesen nem vagy elkésve, még versenyeken is indulhatsz (persze nem nemzetközi táncolimpián, de megyei, akár országos versenyző is lehetsz, ha tehetséges vagy). A legtöbb suliba nem kell partnerrel érkezned, majd ők kerítenek neked. Komoly szinten viszont már szükséges az állandó pár, de ezzel ráérsz majd annak idején foglalkozni.

A társastáncnak sok ága van, az említett mambót pl lehet modern zenékre is táncolni, de keringőt is láttam már bőven mai slágerekre, nem csak klasszikusokra szokták azt sem.

2021. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja helyszín...

Sajnos az általad említett helyeken nincs tapasztalatom. Én a Goldance Tánciskolába jártam, ők a belvárosban és asszem, Újbudán vannak.

2021. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!