Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a futásnak,...

Hogy kezdjek neki a futásnak, hogy elkerüljem a sérülést? Idővel vagy távval foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Korábban futottam, most is le tudnám futni a korábbi távot, csak több idő alatt.

Ha korábban a szigetkört (5250 méter kb.) 27-30 perc alatt futottam le, akkor hogyan érdemes kezdenem?

Kezdjek pl. 3 km-rel? És milyen gyakorisággal fussak, és futásról futásra mennyivel növeljem a távot?

Vagy kezdjek inkább 10-15 perccel? Itt hány perccel növeljem az időt futásonként?


Tehát idő vagy táv? Táv vagy idő? És melyik esetben hogyan növeljem?

A térdem miatt álltam le pár hónapra. Most szeretnék visszarázódni, remélem, bírni fogják a lábaim. Szóval ezt is belekalkulálva akkor hogyan kezdjek hozzá?



2021. jan. 12. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha a térdeddel volt probléma, akkor legyen inkább rövidebb táv (max. 3 km), aztán fokozatosan próbáld lejjebb vinni az időt. Szerintem csak akkor kezdd el növelni a távot, ha közben nincsen probléma a térdeddel. Nem érdemes újabb sérülést kockáztatni (és a térd nagyon kényes jószág).
2021. jan. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Mit csinaltal annak erdekeben, hogy a terdeid javuljanak? (Pihenes nem eleg)
2021. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szedtem kollagént, hialuronsavat, illetve glükozamint, kondtriotint és msm-et.
2021. jan. 14. 00:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Amennyire tudtam, pihentettem. Voltak azonban lábedzéseim közben. A készletem napokon belül kifogy, úgyhogy 2 hét múlva már lehet, belekezdek a futásba ismét.
2021. jan. 14. 00:30
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Na az tök jó! Akkor sok vizet igyál. Ajánlott mennyiség, még egyszer mondom csak ajánlott a napi 20kg/l, szóval ha te 50kg vagy, akkor 2.5l víz, fontos az ízületeknek. Alapos bemelegítés kell előtte, aztán szerintem told ki a távot is és az időt is.

Kollagént szerintem ne hagyd abba. Így nem szabadna gondnak lennie.

2021. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Mehet az 5 csak lasabbam, az egy jo kezdo tav
2021. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!