Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kövér embereknek nem ciki futni?

Kövér embereknek nem ciki futni?

Figyelt kérdés

Elég duci vagyok, és elhatároztam, hogy lefogyok. A minap le is mentem a közeli erdőbe futni, de elég kellemetlenül éreztem magam. Olyan furi volt. Én, mint kövér lány a sok fitt emberke között. Mit tegyek, hogy ne érezzem kellemetlenül magam? Elég furcsa látvány lehetek...kocog a sertés.

16/L


2010. aug. 14. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nincs okod rá, hogy kellemetlenül érezd magad.

Én is kissé duci vagyok, de én egy közeli sportpályára járok futni. Mondjuk mostmár inkább utcán gyorssétálok, de amikor a sportpályára jártam, ott is volt egy csomó fitt ember. Az volt a csúcspont, amikor egy 65 éves csóka már egy csomószor lekörözött.:D

Vigyél valami zenét, és szerintem csak magaddal foglalkozz, ne a körülötted lévő emberekkel.:)

2010. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Te legalább helyesen viselkedsz, nem mint a többi (gondolom) hozzád hasonló méretekkel rendelkező ember. Nem hinném h ciki. Amúgy ha nem titok hány kiló és mennyit akarsz lefogyni??

De azt azért tudd h csak futással nem fogsz sokat elérni.

pusy

2010. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát, olyan 20-25 kilót szeretnék. Tudom, hogy nem lesz egy leányálom, és sokáig fog tartani, de megcsinálom :). A tipikus hízlaló dolgokat (fehér liszt, cukor, stb) már javarészt kiiktattam az étrendemből. Már csak erre a futásra kellene rávenni magam. Egyébként kezdetben kb hány perc az ideális? 20-30??
2010. aug. 14. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki, sőt, legalább becsülendő, hogy elkezdtél tenni az egészségedért és a szép alak eléréséért. Egyébként azt javasolják, hogy 20 kg-os túlsúllyal még ne nagyon fussunk, helyette inkább bicajozás. De ha futsz, akkor amennyit bírsz, ha 30 perc, akkor annyit, de majd látni fogod, hogy ha rendszeresen, becsületesen csinálod, akkor egyre többet fogsz bírni, érezni fogod, hogy na még menni fog 2 kör vagy plusz 10 perc. Azaz fokozatosan emelni tudod a távot.

Sok sikert! :)

JAh és közben nyugodtan hallgass zenét, így eltereled a gondolataidat. És kitartás! :)

2010. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az lenne a ciki, ha nem akarnál változtatni... Csináld csináld jólcsináld (Y)
2010. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki sőt :D

Elsőnek én is furán éreztem magam, úgy gondoltam mindenki hülyének néz. Később már mindig kérdezték mennyi van még, meg mondták milyen ügyes vagyok, meg hogy igyak sokat :). Mindig bombáztak valamivel. Most így 3 év után nem tudok úgy elmenni futni, hogy ne kapnék valami beszólást! Természetesen pozitív irányba, volt olyan is aki le akarta szervezni, hogy sportközépsuliba menjek... aztán csak nézett amikor mondtam, hogy már túl vagyok az érettségin XD

2010. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 48 éves vagyok, sovány, az említett fitt típus. És rengeteg futok rendszeresen, több 10 km-eket is egyszerre, ha van időm. A maratont is megcsinálom terepen. Ez nem túl fontos, csak azért írtam, hogy lásd, hogy abba a táborba tartozok, akitől te esetleg tartasz. De nem kell, mert


- Én először is nem foglalkozok ilyen értelemben senki mással, ha futok, mert magamra koncentrálok, a többi ember (ha van) ilyenkor szinte csak tereptárgy a számomra.


- Teljesen természetesnek tartom, hogy az emberek különbözőek, és a futásban is nyilván vannak eltérések; meg hát a futás minden formában jó és hasznos, nem tudod rosszul csinálni.


- És nekem szimpatikus is, ha mondjuk egy előnytelenebb alkatú ember nem nyavalyog, nem sajnálja magát, hanem tesz azért, hogy fejlődjön, hogy a hátrányait kiküszöbölje.


A kaját is jól csinálod, csak ne állj meg ott, hogy mit nem lehet/szabad, figyelj arra, hogy mennyi minden hasznos dolgot (zöldség, gyümölcs) ehetsz az értéktelen vackok helyett.


Csak az nem tetszett a kommentedben, hogy a futásra rá kell venni magad. Ne kelljen rávenni, legyen ez egy belső igény, mint nálam, az életformád része. Mert ha csak egy kényszeres nyűgnek éled meg, akkor nem leszel eredményes, és abba fogod hagyni.

2010. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kondiba ahova járok sok kövér ember jár futni.

Nem gáz. Legalább nem sajnáltatod magad azért mert túlsújos vagy hanem tenni akarsz azért hogy lefogyj.

2011. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!