Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyemelő öv - Kell vagy...

Súlyemelő öv - Kell vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket - [link] És itt írják hogy van egy izom ami ha övet viselünk akkor ellustul meg egyebek. Na most én azt hallottam hogy az öv véd, nem pedig rosszat csinál. Guggolni, felhúzni nem szoktam, de fekve nyomni annál inkább. Valaki hozzáértő válaszolhatna a kusza kérdésemre. Köszi.
2010. aug. 13. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked nem kell.
2010. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Stabilabb tartást ad és megelőzi a sérvet azáltal,hogy a hasfalat belsőszerveket összenyomva tartja,nekipréseli a gerincnek.

Nekem volt egy porckorongsérvem ezért minden hosszirányban gerincterhelő gyakorlatnál viselem.

2010. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy itt mért irják hogy ha van övünk akkor vágjuk hozzá valakihez mert nem jó semmire...
2010. aug. 13. 18:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Testalkat függő is a dolog.Egy vastagcsontú törpe endomorf simán csinálja még a döntött törzsű evezést is öv nélkül,pedig az gerincszakító,de az én ekto-mezomorf gerincem nem sokáig bírná.Ezért viselek hozzá övet.

De ha megnézel egy súlyemelő versenyt,lökésnél ők is viselik.Ez az újfajta műanyag,tépőzáras öv,sokkal stabilabb,jobban felfekszik,mint a régi bőr.

2010. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért írják hogy nem jó semmire mert nyomorákok.1 komolyabb nagy súllyal végzett gyakorlatnál ami a hátat is terheli nem árt ha van.Nálunk a guggoláshoz is sokan használják bár ott engem zavarna
2010. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp biztonságosabb, ha nagy súlyokkal dolgozol. Sajna nekem sem a legjobb a derekam, igy szinte kötelező.


OFF: Mi az, hogy nem guggolsz?

2010. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha tőlem kérdezed akkor ezt hol olvastad hogy nem guggolok?
2010. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Guggolni, felhúzni nem szoktam, de fekve nyomni annál inkább. "

A kérdezőtől kérdeztem.

2010. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát én csak a kérdést de ha még felhúzni nem szokott az elmegy.De guggolni? A legnagyobb hiba kihagyni
2010. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok meg százhetven centi és ha még esetleg úgy döntene a testem hogy nőni akar akkor a nagyon gerincre terhelő gyakorlatokat inkább kihagyom.
2010. aug. 13. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!