Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel fejleszthető a futás?

Mivel fejleszthető a futás?

Figyelt kérdés
nem futok annyira bénán, de jóval többet szeretnék bírni és nem fulldokolni 2000 m után
2020. nov. 24. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Elsősorban futással.
2020. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a pont.


Részletesebben, ha annyira edzetlen vagy, hogyc2000 méter után már fuldokolsz, akkor először a Coach to 5k edzésprogramot javaslom, keress rá.

2020. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
55%
Fuss sokat
2020. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
több futással
2020. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krisz85 ***** válasza:
71%

Pulzuskontrollos futással, első körben ismerni kellen a zónáidat, hogy ne fuss túl lassan (aluledzés), vagy túl gyorsan (túledzés veszélye), ensport, vagy lifelike sportlabor, vagy plandurance-t tudnám ajánlani, de még Szöllössy István vagy GAras Attila is segítségedre lehet, persze egyiksem ingyen. Viszont az fix, hogy fejődni fogsz és nem edzed túl magad.

Fokozatosan kellene elkezdeni és bármennyire hihetetlen rendszeresség a kulcs.


az alábbiakat javaslom:


- teljes vérkép, megnézni vane vas vagy egyén nyomelem hiányod (igen pénzbe kerül, de egészségtelenül edzeni még rosszabb mintha nem edzenél, mert az edzéstől csak gyengülsz, az edzés kipihenésétől fejlődsz!)


- sportdiagnosztikai mérés, vagy pályateszt, pulzuszónák meghatározása


- edzővel való készülés, rendszeresség, normális folyadék , ásványianyag bevitel és rendszeres edzés,


a megfelelő ruházat elengedhetetlen hogy bármikor - leírom újra, bármikor ki tudj menni (kivétel, villámlás és brutál jégeső, orkán), ezt leszámítva nincs olyan időjáraás hogy ne lehetne kimenni, akár esőben vagy -20 fokban, ha nem tudsz kimenni pl esőben vagy nagyon hidegben akkor az csak a ruházatod hiányán múlik


futócipőn ne spórolj! hajrá!

2020. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Dehogyne spóroljon futócipőn, simán 3-szoros árkülönbsèg van az akció/kiárusítás vs. normál árak között.Jó cipőt kell venni, de azért nem mindegy, hogy mennyiért. Pl. 40 ezerért soha nem vettem volna meg a Saucony futócipőjeimet, akkor inkább Decathlonos Kiprun 20-25-ért, de bőven 20 alatt megkaptam őket.


A vérképpel egyetértek, a sportdiagnosztika szerintem korai egy teljesen kezdőnek, ha nem teljesen pontosan lövi be a pulzuszónákat, attól még nincs semmi, a szervezetünk tud alkalmazkodni, kezdő szintről az edzéyek nagyonpontos kiélezése nélkül is gyorsan lehet fejlődni. Kezdőként az aluledzés és a túledzés között fényévnyi távolság van, aztán a fejlődés során szűkül.

2020. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:
A ne sporoljon a futicipoon alatt azt ertettem amit te csak kezdoknel sokszor jelentkezi az aaa nekem nem kell komoly cipo ne. nyomom komolyam a futastves tornacipo bakancs vagy kinai 2000 ft os cipoknek latszo targy miatt lesz serules. Erre gondoltam.
2020. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!