Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az esport sportnak számit?

Az esport sportnak számit?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de vannak belőle versenyek pénzt kap a nyertes meg stb

2020. aug. 10. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire a sakk, az íjászat vagy a darts, annyira szerintem ez is. Játéktól függően szükség van jó reflexekre, stratégiai érzékre, koncentrációra hosszú időn keresztül.
2020. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is a sakkot, a lövészeteket hoztam volna példának. Bár ahogy ezt leírtam elgondolkodtam azon is, hogy ha a sakk sport, akkor vajon a póker is?


Az, hogy versenyeket szerveznek belőle, nem teszi sporttá. Scrabble-vb is van, mint ahogy van verseny tantrix-ból, hive-ból, de még sörivásból és hot dog evésből is...

Szóval én nem nevezném sportnak.

2020. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem számít ki nevezi sportnak és ki nem, hivatalosan az.
2020. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a forza horzion 4 esport játék?
2020. aug. 10. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem, mert nem a verseny teszi a sportot sporttá. Ha sportnak nevezzük, akkor, akkor szimplán a számítógépes játékot is annak kellene neveznünk, azt viszont nem nevezik e-sportnak hanem kizárólag a versenyszerűen űzött játékot nevezik annak. Ebből következik, hogy eleve a sport félreértelmezett értelmezéséből indulnak ki, valójában e-versenyről van szó.
2020. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NEM
2020. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Hogy tudtok egy olyan dolgon vitatkozni amire meg van a válasz, mivel egy tény?


"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése." Itt a sport fogalma. Értelmezzétek, és nem, nem szükséges a nagyfokú fizikai teljesítmány, különben a darts se sport.

2020. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

Akkor magyarázd meg, miért nem e-sport az ha nem versenyszerűen játszanak?

2020. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!