Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Japán kardvívás Budapesten?

Japán kardvívás Budapesten?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanulni a japán (szamuráj) kardvívást és ebben szeretnék segítséget kérni.

Előszöris abban szeretém a tanácsotokat kérni, hogy milyen irányzatot/stílust tanuljak meg, amit itt Magyarországon is normálisan tanítanak, és nem csak bűvészkednek a karddal..?

Találtam ilyeneket, hogy: Kenjutsu, Katori Shinto Ryu, Shinkendo...

Mit gondoltok róluk? Melyik a "legjobb"? Van más, amit ajánlotok? Előnyök, hátrányok?

Valamint az is érdekelne, hogy melyik "iskolát" ajánljátok Budapesten?

+További tudnivalók is jöhetnek!^^

Előre is köszi a válaszokat!

Y [18/f]



2020. júl. 7. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Azt azt hiszem Kendónak hívják amit te keresel. És igen vannak klubbok
2020. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Kenjutsu a japán karddal foglalkozó harcművészetek összefoglaló neve. Mintha magyarul azt mondanád, hogy kardforgatás.


Én Shinkendózok, erről írom le a tapasztalataimat. Annó Kendóval kezdtem, de az inkább volt modern sport és szellemi harcművészet (amineknek amúgy kiváló, és nagyon kemény is :)

), mint autentikus vívás, úgyhogy váltottam erre, mert nekem is az autentikusság volt a személyes preferenciám.


A Shinkendo egy viszonylag új stílus, amit Obata Toshishiro alapított. Ő az Obata család, a Heike klán leszármazottja és jártas Koryu (régi iskolák) stílusokban. Ő maga fiatal korától harcművészeteket tanult és később harcművészeti egyetemeken tanított. A Shinkendo nem más, mint az ő általa tanult kardvívóiskolák válogatott technikái egy egységes harcművészetté összegyúrva, amit ő formált meg. Az elveiben olyan mint egy MMA japán kardvívásra.


Az előnyei, hogy a japán kardvívás minden részletére kitér, formagyakorlat, suburi, társas gyakorlat (vívás technikák), kardhúzás és vágás (tatami, valódi kard). A társas gyakorlatokat fokozatosan építi fel. Kezdőként lebontott, lassú és "szögletes" módon gyakoroltok egymással. Később egyre jobban gyakoroltok életszerű dolgokat és növelitek az erőt, sebességet, amíg végül el nem értek a valódi sebességel és erővel történő gyakorlásig. Később már lehet variálni a ritmussal is, nincs megkötve, hogy hol milyen tempóban kell mozogni, így a partnernek résen kell lennie, alkalmazkodnia kell hozzád és vica versa. Magasabb szinteken már vannak gyakorlatok, ahol nincs megadva, hogy pontosan mit csinálnj, csak az, hogy mivel kezdj és meddig tartson a gyakorlat (ki hagyja abba), itt már rendesen improvizálni kell.

Emiatt a fokozatosság miatt elkerülhetők a sérülések és mire odaérsz, hogy nincs pontosan megszabva mit kell csinálnod, meg lesz az izommemóriád a helyes technikákhoz. Hozzátezsem, hogy az edzésidő nagy része itt is az alapok gyakorlásával folyik le.

A shinkendo alap elvei a praktikusság, hatékonyság és reális szemlélet. Kérdezhetsz, kérdőre vonhatsz dolgokat, az instruktor el fogja magyarázni, hogy mi miért van (nekem ez a tapasztalatom), vagy legfeljebb azt mondja, hogy egyelőre gyakorold az alapokat, majd később elmagyarázza mi miért van.

További előnye, hogy néha más stílusokat is tanulunk, például Toyama Ryut.


A hátrányainak köze van az előnyeihez. A Shinkendo, mint látod szabadabb, mint a Koryu stílusok nagy része és azokat vegyíti, emiatt nem fogsz kapni egy olyan jellegzetes stílust, mint a hagyományos iskoláknál, nem lesz olyan karakteres a technikád. Továbbá ha itt nem is tudok róla, de Japánban nem nézik jó szemmel, hogy a régi iskolákat "összekeverik", mert ott azoknak nagyon nagy kultusza van. A Koryu stílusok kőbe vannak vésve (nyilván az idők során ezek is változtak valamennyit, ugyanis már rég nincsenek éles helyzetneknek kitéve), ezzel szemben a shinkendo egy fejlődő stílus, annak ellenére, hogy a Koryu stílusokból épít. Obata Kaiso néha ellátogat Magyarországra, és mindig mond valami újat. További hátránya, hogy nem olyan elterjedt, mert központosított a rendszer, a Kaiso személyesen képezte ki az adott egyesületek fejeit, Magyarország esetében Lajos Rolandot. És minden viszgázónak Roland előtt kell levizsgáznia nálunk egy szemináriumon.


Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, a Csanády utcában van a terem Budapesten, Meredek Sportegyesület, O Bashi Dojo.
2020. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen nagyon sokat segítettél, köszönöm. Jól hangzik ez a shinkeno!
2020. júl. 8. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!