Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit hogyan kell csinálnom?

Mit hogyan kell csinálnom?

Figyelt kérdés

Szóval, el akarok kezdeni kondiba járni edzeni. Komoly szinten. 17 éves lány vagyok. Az adataim, 166 cm kb és 53 kg.

Most vékony alkatom van de egész normális, amúgy nem mintha baj lenne az alakommal mert mondhatni csinos vagyok, csak ebből jobbat is ki tudnék hozni.

Feszesíteni szeretném az alakom, kicsit izmosítani főleg has, szálkásítani és formásítani. Meg egyébként is nagyon jó sport meg egészséges ez a fajta mozgás. Tudom hogy a legjobb eredményeket súlyzós edzéssel lehet elérni és megfelelő étrenddel.

Egy képet is linkelek amit el szeretnék érni.


[link]


Ebben kérném a tanácsotokat, mit hogy csináljak.

Edzésterv, miből mennyit és hogyan, étrend, miből mennyit, táplálékkiegészítő meg stb. Amiket érdemes tudnom mielőtt elkezdem az egészet.

Tudom hogy neten is vannak fent dolgok meg információk, de többfélét is olvasok adott helyeken és annyira nem értek hozzá hogy tudjam melyik az igaz.

Aki tényleg ért ehhez az egész témához az segítsen, előre is köszi:)



2019. dec. 4. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress fel egy személyi edzőt. Ő tud a legtöbbet segíteni ebben. Hiába adunk látatlanba tanácsokat, vagy eltaláljuk vagy nem, az általánosságok pedig fent vannak a neten. De a tartás, illetve hogy neked személy szerint mire kéne edzened, az menet közben jön, mikor ott vagy, és csinálod. Ami általánosan elmondható, és nem lehet eleget hangsúlyozni: melegíts be mindig rendesen, utána pedig nyújts le tisztességesen, hogy elkerüld a sérüléseket.

Kiegészítők abszolút azon múlnak, hogy hogyan étkezel, illetve mire van szüksége a szervezetednek. Erre is vannak táblázatok: ennyi idősen, ehhez a tömeghez milyen tápanyagból mennyi kell, az étrended ezekből kb mennyit tartalmaznak, és a difit érdemes pótolni. Ha van lehetőséged egészségesen és változatosan táplálkozni, nem is biztos, hogy kell. Bár elég ritka, hogy valakinek ennyire jó legyen az étrendje. Ebben is tud segíteni a személyi edző, vagy dietetikus.

2019. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!