Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van olyan törvény ami...

Tényleg van olyan törvény ami értelmében nem végrehajtható senkinek a tartozása?

Figyelt kérdés

Ezt így értem hogy van egy 2012-es adatvédelmi törvény aminek értelmében nem adható ki adat 3. dik félnek.

És ezt megtámadva megnyerhető a per.

Na most nekem nincsen semmi ilyen tartozásom csak ezt hihetetlennek tartom, nem akarom elhinni, de mi a valóság? Valaki el tudná nekem mondani jogilag mégis érthetően? Egy ismerősöm küldte nekem ezeket és ezeken a screenshotokon van leírva így a pontos forrást sajnos nem tudom linkelni.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2019. jún. 3. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
A link után csak arra kell kattintani hogy "view image"
2019. jún. 3. 20:43
 2/7 A kérdező kommentje:
3.dik képen van a lényeg
2019. jún. 3. 20:46
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A 2012-es törvény előtt sem volt kiadható az adat "csak úgy". Ugyanakkor hitelfelvételnél kb biztos, hogy aláírod, hogy hozzájárulsz, hogy az adataidat átadják 3. félnek.

Erről a két cikkről lehet szó:

[link]

[link]

Itt meg az adatvédelmi tv:

[link]


Én mondjuk nem hallottam olyat, hogy bárki is ilyen pert nyert volna. Azaz valószinűleg kb egy klikkvadász cikk lehetett.

2019. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De úgy írják hogy elvileg nem az apróbetűs részben kell.

hanem a törvény értelmében csak külön megkeresés és hozzájárulás után adható ki az adat..


Bosszant hogy most akkor mi az igazság? Hogyan tudom ezt bizonyítani hogy ebben a formában ez hülyeség hisz ha belegondolok akkor nem lehetne soha semmit behajtani, ilyen meg nincsen..akkor mindenki ezt csinálná..vagy ilyen hülyék lennének az emberek hogy ezt nem tudják és csak ezért tudnak rajtuk végrehajtani?

2019. jún. 3. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mi az a "harmadikdik"?
2019. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ilyen cigányosan hogy dik. Érted?
2019. jún. 3. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez tipikus esete annak amikor valaki, aki elolvasott négy törvényt meg talán valami egytemen egy "bevezetés a magyar jogredszerbe" órán hallott valamit...


Ez az egész végrehajtás nem úgy működik, hogy a bank megbíz egy végrehajtót, mintha csak felbérelene valami biztonsági szolgálatot. Minden esteben először a bank (vagy bárki, aki bármilyen követelést végre akar hajtani) kérelmezi a végrehajtást egy bíróságtól. A bíróságon megvizsgálják a kérelmet és (ha lehetséges a végrehajtás) engedélyezik azt. A bírósági kérelem után kapja meg a végrehajtó az adós adatait is.

Tehát nem a bank adja ide-oda az adósok adatait "csak úgy". Egy rendes bírósági eljárással kerülnek az adatok harmadik félhez így. Teljesen törvényesen. Természetesen a végrehajtás befejezte után a végrehajtó az adatokat törölni köteles, mivel megszűnik az adatkezelés jogalapja.

2019. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!