Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a 14 napos elállásnál...

Ha a 14 napos elállásnál megindoklom miért, akkor elutasíthatják?

Figyelt kérdés

Konkrét eset: Új tv pixelhibás, de még a garancián kívül eső pixel darabszámban. Ha elállnék, és megindokolnám, akkor mondhatná a bolt hogy akkor nem fogadják el az elállást?


Tudom hogy célszerű nem megindokolni, csak a jogi háttérre vagyok kíváncsi. Tehát ne írd azt hogy ne indokold meg és kész, nem ez volt a kérdés.


2019. máj. 28. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jogi háttér, hogy indoklás nélkül elállhatsz. Nem írtak külön paragrafust arra, ha mégis megindoklod. Röviden: teljesen mindegy ebből a szempontból.
2019. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor mit válaszoljunk, ha a valóságot ne?

A jogi háttér az, hogy a webáruház nem kér, nem is kérhet indoklást. Visszaküldöd, visszafizetik, kész.

2019. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2, természetesen olyan esetre gondoltam hogyha a webshop megkérdez hogy ugyanmár mégis mondjak valamit, mert ezzel nekik segítenék ha valami nem jó vele, mert pl akkor nem értékesítik újra. Na ha én itt jófej lennék és elmondanám, akkor a bolt mondhatná-e hogy haha így már nem fogadjuk el az elállást. Tehát ha mégis lenne indok, akkor sem számít, köszi #1.
2019. máj. 28. 18:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen elmondhatod, hogy mi a hibája, de ez nem befolyásol semmit. Az időjárásról is elbeszélgethetsz az ügyintézővel. Ha a 14 nap még tart, akkor tart, ez a lényeg.
2019. máj. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!