Jegyzővel való levelezésem megosztható a facebook-on?
A jegyzővel való levelezésedet éppen úgy nem tehet nyilvánossá a beleegyezése nélkül, mint ahogyan a jegyző sem teheti meg ugyanezt veled fordított esetben. Nem mutogathatja, hogy nézzétek, mekkora marhaságot írt nekem már tizenhetedszerre is valaki.
Ha hivatalos döntésről kapsz végzést, elkészül egy okiratod vagy papírod, amit a jegyzőnek (is) alá kellett írnia, az már más, az a te tulajdonod, azt megmutathatod, felteheted. De egy kérdés-felelet levelezést nem tehetsz ki a másik fél engedélye nélkül. Ha hivatalos módon kérsz választ valamire, akkor az megint más lesz, de azt szintén nem neveznéd levelezésnek.
Első, és legfontosabb kérdés, hogy a levelezéskor a jegyző milyen minőségében írta a levelet?
Mint jegyző, azaz hivatalos személyként?
Ha igen, akkor azt csinálsz a levéllel amit akarsz!
Ha rá, mint hivatalos személyre nézve "kompromittáló" van benne, akkor az, tekintve hogy a jegyző hivatalos személy, nem kompromittáló hanem BŰNCSELEKMÉNY, mivel a tartalomért hivatalos szemlyi minőségben felel!
Köszönöm szépen a válaszokat! (elnézést, az utolsónak zöld kezet szerettem volna adni, véletlenül félrement).
Én egy, a várost érintő kérdést tettem fel a jegyzőnek (parkolás), amelyre részletes választ kaptam. Ezt szerettem volna az érintettekkel megosztani, csak nem szeretném, ha ezért bármiféle hátrány érne, mert akkor inkább szóban elmondom.
A jegyző nem hivatalos személy (ld. Btk. 459. § (1) bek. 11. pont).
Ha a jegyzővel való levelezésed tárgya közügy, hivatalos eljárás, államigazgatási ügy vagy ezekhez kapcsolódik, akkor közzétehető a jegyzőtől, mint a polgármesteri hivatal vezetőjétől kapott válasz.
Ha viszont magán jellegű levelezésről van szó, azaz a jegyző nem jegyzői minőségében járt el, akkor javasolt kérni a hozzájárulását, mert olyan személyes adatok, információk lehetnek a levelezésben (pl. a jegyző neve) amikkel jogsértést valósítanál meg.
#5, #6-nak:
Vaksi, felületes, okoskodó "barátom"!
Nézd már meg az általad hívatkozott paragrafus 11/K alpontját!
k) * az Alkotmánybíróságnál, a Köztársasági Elnök Hivatalánál, az Országgyűlés Hivatalánál, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalánál, a Magyar Nemzeti Banknál, az Állami Számvevőszéknél, bíróságnál, ügyészségnél, központi államigazgatási szervnél, az Országgyűlési Őrségnél, fővárosi vagy megyei kormányhivatalnál, ÖNKORMÁNYZATI IGAZGATÁSI SZERVNÉL, megyei intézményfenntartó központnál vagy köztestületnél KÖZHATALMI FELADATOT ELLÁTÓ vagy szolgálatot teljesítő SZEMÉLY, akinek a tevékenysége a szerv rendeltetésszerű működéséhez tartozik,
Nos ide "dugták el" a jegyzőt, szépen körülírva, nehogy elsőre nyílvánvaló legyen!
#7 vagyok:
Megjegyzem, hogy aki állami alkalmazott, és a jogszabályokat alkalmazhatja, betartását felügyelheti, számonkérheti, stb, az teljesen egyértelmű hogy hivatalos személy!
Ha nem lenne az, lexarhatnád hogy mit pofázik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!