Az USA létrejöttében igen nagy szerepük volt azoknak, akik azért hagyták el az Óvilágot, mert nézeteik, vallásuk, stb. miatt diszkriminálták őket. Az általuk létrehozott új államot olyan értékek mentén kívánták létrehozni, hogy ott ilyesmi ne történhessen meg. Ezért az USA alaptörvényében is kiemelt jelentőségűek a szabadságjogok. Európának más volt a történelme, így itt ez ilyen formában nem alakult ki...
2019. máj. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
A magyar szólásszabadság legalább olyan, mint az amerikai.
2019. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Azért mi már előrébb vagyunk! Itt már a szólásszabadság szabadossága is megengedett. Ezen az oldalon is nap mint nap dk-s agyhalottak simám rágalmaznak, büntetlenül. Az USA-ban még ha lehet is, de nem érdemes, mert perek keverednek belőle.
2019. máj. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Mert Európában keményebb a diktatúra. Itt értelmesebbek az emberek, az agymosás mellett egyre inkább erővel is fenn kell tartani az önkényuralmat.
2019. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 Balogh Bence 2019 válasza:
Mire gondolsz pontosan? Itt is alkotmányos alapjog. Amúgy meg más ország, más törvények.
2019. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Holokauszttagadás tiltása, "gyűlöletbeszéd" elleni törvény: kapásból két durva megsértése a szólásszabadságnak.
2019. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
6.
Ne keverjünk már ide szólás szabadosságot!
Vannak egyéb emberi alapjogok, melyekkel ütközhet. Ha te azt állítod, hogy neked az a személyes véleményed, hogy nem volt holokauszt, ez véleménnyilvánítás. Ha mások befolyásolására, megsértésére kívánod szándékosan felhasználni, akkor az már bűncselekménynek minősülhet és bírósági hatáskör dönti el, hogy átlépted-e a vélemény nyilvánítás szabályát!
2019. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Akkor is véleménynyilvánítás, ha mások befolyásolására vagy megsértésére akarom használni, a törvény pedig súlyosan korlátozza a véleménynyilvánítás szabadságát. Ha valakit lehülyézek, az se büntetendő önmagában, pedig sértő véleménynyilvánítás.
Amúgy miért pont a holokausztot tilos tagadni? Miért nem mondjuk a tatárjárást, a mohácsi vészt vagy a hirosimai bombázást?
2019. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 Balogh Bence 2019 válasza:
Olvasd el a törvényt, és megtudod :) Röviden: kegyeletsértő.
2019. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Az általam említett események tagadása is kegyeletsértő, azokat mégsem tilos tagadni. Sőt, a gyakorlatban még a kommunisták tömeggyilkosságait is szabad tagadni, mert ahogy pl. biszku béla példájából láttuk, nem jár érte büntetés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!