A privát üzenetek olvasása moderátorok részéről mennyire jogsértő?
Vannak játékszerverek, ahol a privát üzeneteket a moderátorok elolvashatják bármikor.
Ezek mennyire jogsértőek? Van ugyanis a levéltitok megsértése (Btk. 224)
Ha jogsértő kit lehet perelni, a játékszervert, vagy azt, aki lehetővé tette az elolvasást (pluginfejlesztők)
Ha nem jogsértő mit tehetek ezzel?
"Ha tudsz olyan törvényt hozni, ami igazat ad neked, szívesen elolvasom."
Hagyd, nyilvánvalóan csak trollkodik és mellébeszél a barátunk! Ha bármi is alátámasztaná a mondandóját, már felmutatta volna ahelyett hogy ilyen látványosan terel.
Marha jó, hogy mindenki ennyire ért a törvényekhez meg a szerződésekhez csak épp a bírói gyakorlatot nem tudja senki.. Az a fogalom hogy "sértetti beleegyezés" mond valamit? Törvényben nem fogod megtalálni, mert a bírói gyakorlat alakította ki mint felelősségre vonást kizáró tényező. Ha te az ÁFSZ-ben elfogadod, hogy az adott cég ami a terméket gyártja belenézzen az üzeneteidbe (nyilván a terméken keresztül küldöttekbe) te ebbe beleegyezel. Ilyenkor azt fogja mondani a bíróság, hogy sajnáljuk de ez van. Ugyanezen az elven nem büntetik a boxolókat. Szana-szét verik egymást mégsem történik rendőri intézkedés. Pedig semmilyen törvény nem engedi meg, hogy megverj valakit. A bírói gyakorlat itt is a sértetti belegyezést veszi alapul. Nyilván határokon belül, abba nem egyezhetsz bele, hogy valaki elvegye az életed például.. Ez volt a büntetőjog.
Polgári jog szempontjából viszont ugyanúgy nem élhetsz semmilyen kártérítési vagy egyéb igénnyel. A polgári jog tipikusan a diszpozitivitásra épít, szemben a büntetőjog kógens jellegével. Ez azt jelenti, hogy ahol törvény külön nem jelzi az eltérés tilalmát a felek nyugodtan eltérhetnek a szerződésükben a ptk. rendelkezéseitől. Ha nem jelzik, hogy másképp rendezik a dologaikat, akkor lépnek be a ptk. szabályai. Magyarul, ha te magánszemélyként piaci szereplővel, vagy másik magánszeméllyel szerződsz egy szolgáltatás igénybevételére, és a szerződésben benne van, jelen esetben az, hogy a szolgáltatással együtt nyújtott kommunikációs csatornába betekinthet a szolgáltató így jártál.
Egyszerű megoldás: használjatok teamspeaket a játék saját chatje helyett.
Nem így van ahogy mondod, mert ahogy a példát hoztad akkor a gyilkosság sem büntetendő, ha én kérem. Persze szerintem ez már nem az a kategória. De akkor hol a határ?
Pont azért vannak a törvények. A bíró is ez alapján hoz döntést és nem a bírói gyakorlat alapján, hogy bocsi hiába ütközik törvénybe még sem törvényszegés. Ilyen nincs. Gondolkozz picit mielőtt beszélsz. A box rossz példa, remélem rájössz magadtól is miért.
"Nem így van ahogy mondod, mert ahogy a példát hoztad akkor a gyilkosság sem büntetendő, ha én kérem"
Dehogynem, mivel a gyilkosság alapból bűn.
Az viszont nem bűn, ha egy szolgáltató nem biztosít olyan kommunikációs csatornát, amelyet ő maga nem figyelhet meg. Bűn csak az lenne, ha azt állítaná, hogy ilyen csatornát biztosít, majd ennek ellenére olvashat bele az üzenetváltásba. De ha ilyesmiről szó sincs, hanem te csak azt hitted, hogy ez valami titkosított csatorna, noha az áfsz egyértelműen rögzíti hogy nem az, akkor semmi jogszerűtlen nem történt.
"ASZF nem rögzíti....stb"
Aha. Belekerül a Googlebe, Facebookba az ÁSZF-be (és nem AFSZ), hogy ők szépen az összes levelezésed, üzenetváltásodat nézgethetik, ha nem tetszik törölheted magad róla. Könnyes búcsút vesznek. Na szerinted ez nem lesz jogsértő? Ohhhh, dehogyis nem. A törvény tiltja...nagyon durván tiltja... és tavaly óta még durvábban tiltja az EU-ban. Amúgy közlöm veled a facebook messegenger sem titkosított csatorna. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!