Eladhatja a felesége a házat a beleegyezése nélkül?
Nem értem..
A végrendelet az örökhagyó halálával lép érvénybe.
Addig bármikor visszavonható, megváltoztatható.
Elhunyt? Akkor már nem tudhat beleegyezést adni.
Mindenki csak azt adhatja el ami az övé.
Ha a lakás fele részben más tulajdona - még ha ez a házastárs is - akkor sem adhatja el csak a saját 50%-t. Egy közös tulajdon eladásához minden tulajdonos aláírása kell.
Ha csak a feleség nevén van a lakás, akkor eladhatja, hiszen teljes egészében az ő tulajdona.
Ha a kérdés nem ez - nem érthető mi van, hol és ki mit csinál - hanem hogy a férj halála után eladhatja-e a feleség a lakást ha a férj előző házasságában levő gyereke örökös, akkor az más helyzet. A hagyatéki tárgyalás előtt nem tudja eladni, mert nem az övé, csak a fele. A hagyatéki tárgyaláson pedig pontosan meghatározzák ki mekkora részben válik tulajdonossá. Most már a feleségnek is van 1 gyerekrésznyi öröksége a férj tulajdonából a halála után. Vagyis ha kettejüké volt a lakás, akkor eleve a fele a feleségé, a másik fele oszlik meg fele-fele arányban a feleség és a gyerek között. Ha a végrendelet másképpen rendelkezik, akkor lehet más az öröklés, de elvileg itt is jár köteles rész a gyereknek, amiből nem lehet sima végrendelettel kizárni, ki kell tagadni előbb.
Viszont részleteket nem írtál, a végrendelet nyilván minden vagyontárgyról, pénzről rendelkezik. lehet, hogy a lakást egy az egyben a feleségre hagyta a férj, mert a gyerek meg mást kapott tőle. Ha az, amit az örökhagyó ráhagyott a gyerekre a végrendeletben, az fedezi a teljes örökségből rá eső minimális köteles részt, akkor ezt el fogják fogadni és akkor a ház teljesen a feleség tulajdona lesz - így el is adhatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!