Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tonfa viselése engedélyezett?

Tonfa viselése engedélyezett?

Figyelt kérdés
Ezt karatéban is használják. Mint a kaliban is a botot. Mi van ha én veszek egy tonfát és hordom az oldalamon mint a rendőröknek van? Legális lenne, vagy ez is közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít? Csak az írjon aki tényleg ért hozzá, köszönöm!
2010. júl. 3. 23:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre, mert viperát tudom hogy nem szabad hordani, de a tonfa egy jó kis önvédelmi eszköz. Igaz elég érdekesen nézne ki benne az ember az utcán xD
2010. júl. 3. 23:24
 2/9 anonim válasza:
100%
Csak a lakásodon belül.
2010. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. júl. 3. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanaz vonatkozik rá mint a viperára.
2010. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. júl. 3. 23:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Javaslom "teleszkopos gumibotot" vegyél pnt lyan mint a vipera de csak a marklat acél a többi tömör gumi mint a gumibt vagy tonfa! Viselése ENGEDÉLYEZET közerületen, de számítanod kell rá hgy ha rendőr meglátja győzködheted pár percig mire megyözöd hgy nem vipera!

2010. aug. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A teleszkópos gumibot tényleg legálisan viselhető? Ezt honnan tudod? Én úgy tudtam az is "gumibot" így ugyanolyan elbírálás alatt van mint a vipera. De lehet tévedek...
2011. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Jó régi hír, de nem szeretném, ha net "örök" világában tévesen maradna meg az információ. Tehát a tonfa pl. egy gépkocsiátvizsgáláskor egyértelmű szabálysértés.Amennyiben verekedés (verés) közben kerül elő, egyértelműen lőfegyverrel esik egy tekintet alá. Tehát: 6 cm-nél hosszabb pengehosszúságú kés (igen, a séfkés is!) gumibot, tonfa, bilincs(!), kard (ütés esetén is, a kardlap való erre, de az is nevesített) vágó, szúró eszközök... szinte kivétel nélkül FEGYVEREKNEK minősülnek olyan esetben, amennyiben pl. egy utcai helyzetben használod. Ezzel kapcsolatban az évek, amit kapni lehet érte, komoly szorzó különbségeket mutat. Egy tonfát használó ember garázda lesz, súlyos, életveszélyes sérülést okozó fegyverhasználat esetén kb 2-4 évet kaphat. Egy vipera használata esetén (melynek birtoklása is problémás) viszont súlyos, élet kioltására is alakalmas fegyverként fogják elkönyvelni és max 8 évvel díjazandó. Minden ún. kényszerítőeszköz fegyver lehet adott helyzetben. Ismerős séf, séfkésekkel séftáskával együtt vitték be a 4. kerületi járőrök, majd utána lehet magyarázkodni. 15. kerüleben kempo-ra járó embernek volt az ülés mellett fa kempo "kard", szintén zenész. Vascső az ülés mellett megint csak alap... szóval óvatosan az ilyesmivel.
2018. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értek az utolsóval egyet.
2021. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!