Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Árajánlat kérést utólag...

Árajánlat kérést utólag kiszámlázhatnak nekem, mint szaktanácsadás? Be akarja rajtam hajtani a cég. Szerintem, ha ezt előtte nem ismertette akkor nem, jól tudom?

Figyelt kérdés
Árajánlatot kértem egy konkrét informatikai hálózat kivitelezésére egy cégtől. A cég adott egy 2 oldalas ajánlatot és ismertette, hogy milyen eszközöket használnának és miért, több lehetőséget is felkínált külön árakkal. Ezután egyeztettünk még max. 2-3 e-mailen keresztül, ami arról szólt, hogy én más megoldást szerettem volna az ő által ajánlottól, ezt ő megindokolta, hogy miért nem jó szerinte. Végül nem őket bíztam meg a feladat elvégzésével, így most 50 ezer forintot követelnek rajtam, mondván, hogy ők konkrét eszközöket ajánlottak és ez szaktanácsadásnak minősül, ezért ennek ennyi a munkadíja.
2019. márc. 19. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem volt ráutaló magatartás, papír meg végképp.

Írd vissza nekik hogy csalás miatt teszel feljelentést.

2019. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:

Tájékoztattak-e előre a várható költségekről? Utólagosan nem lehet árat kitalálni. Tehát ennek fent kell lennie a weboldaukon, vagy az email-ben szerepelnie kell. Ha nincs ár akkor nem róható fel a tájékoztatás költsége.


A fogyasztóvédelmi törvény szerint a fogyasztót – a külön jogszabályban meghatározottak szerint – írásban tájékoztatni kell a fogyasztóknak megvételre kínált termék eladási áráról és egységáráról, illetve a szolgáltatás díjáról, kivéve ha annak kikiáltási (induló) árát az árverési tájékoztató meghatározza.


Az eladási árat, az egységárat, illetve a szolgáltatás díját


- egyértelműen,

- könnyen azonosíthatóan és

- tisztán olvashatóan kell feltüntetni.

2019. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
Vagyis árverés estében csak a kikiáltási ár ismerhető, de arról árverés esetben köteles az eladó, vagy szolgáltató írásos információt közölni.
2019. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egy ismerősöm ajánlotta egy barátja cégét.

Írásban kértem árajánlatot tőlük, csak a nevemet adtam meg és még csak aláírnom sem kellett.

Most arra hivatkozik, hogy az ismerősöm biztosra mondta nekik, hogy őket fogom megbízni és ezért tettek bele ennyi szakértői munkát.


A vicces, hogy csak a nevemet tudják még a számlázási adataimat sem és most kérte, hogy küldjem át neki. :D

2019. márc. 19. 21:00
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ha nem te mondtad, akkor téged nem lehet benne számonkérni.
2019. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

Nyilván ne küldd át. Egy cégnek megfontoltan kell lennie, hogy mit akar pénzért árusítani és mit nem. Előre és tisztán írásban kell közölje az árat.


Emberileg persze megértem, hogy sok munkát fektettek bele, de nekik kellett volna megfontoltnak lenniük és a szabályokat betartva közölni az árat - előre.


Egyébként gondoljuk meg mi van ha csak utólag közölnek árat? Gyakorlatilag azt találnak ki amit csak akarnak, mondván ez az ára. Tehát ilyen nincs. Ha tudjuk az árat annak mérlegelésével döntünk egy megrendelésnél, vagy vásárlásnál. Ha drága nem is kérjük.


Megértem a sok munkájukat, de ennél tájékozottabbnak kell lennie egy vállalkozásnak. Ráadásul felmerülhet a korrektség kifogásolása is, mert mi van ha ezt szándékosan magasabb árakhoz csinálták. Legyenek korrektek és tájékoztassanak mi mennyibe kerül, nem kéregetünk el utólag összegeket.

2019. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Egyébként még ha el is küldenéd a számlázási adataidat, se biztosítana nekik semmit, mert nincs megrendelés a szolgáltatásról. Egy felmutatható megrendelés nélkül nincs mire számlázni. Egy webshop is ismeri a regisztrálók számlázási adatait, de ettől még nincs jogalapja kiküldeni váratlan teljesítéseket, mert nincs megrendelés előtte.


Másik ha te árajánlatot kértél email-ben az nem megrendelés, hiszen eleve még csak tájékoztatást kértél, többek között az árat is.


Ha semmit se tudnak felmutatni ami bíróság előtt is megállja a helyét, vagyis egy megrendelést, akkor ez ennyi.

2019. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is ezen az állásponton vagyok.


Amúgy ha nagyon akarja akkor simán megtalálja az adataimat a neten, mert a vállalkozásom honlapján fent van, de egyáltalán nem érdekel, nyugodtan jelentsen fel.

2019. márc. 19. 22:46
 9/9 kovpet ***** válasza:

"nyugodtan jelentsen fel"


Ez polgári per lenne, nincs miért feljelentenie. De 50 ezerért senki nem fog pereskedni.

Amúgy nyilván, ha adott árajánlatot, akkor jogos a követelés, de csak úgy, utólag kitalálni, hogy valaminek díja van, hát, nem vall túl nagy profizmusra.

2019. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!