Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a további teendőm?

Mi a további teendőm?

Figyelt kérdés

Egy részemre küldött fizetési meghagyásnak ellentmondtam és hozzátettem hogy X.Y.-t perbe kívánom vonni.

Mi történik ezután?



2019. márc. 16. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem blöffölt, akkor valószínűleg perelni fog. Az, hogy te leírod, hogy valakit perbe akarsz fogni az semmit nem jelent, mivel nincs jogkövetkezménye.
2019. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha határidőn belül válaszoltál, hogy nem ismered el az adósságot, akkor semmi dolgod. Majd ők perelnek, a bíróság idéz téged. bíróságoi meghallgatáson kell igazolni a saját állásfoglalásodat, neki is az övét, mérlegelik, aztn jön a tárgyalás, majd az ítélet.
2019. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De ugye, volt annyi eszed, hogy ajánlott tértivevényes levélben küldd meg a választ.
2019. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És a közjegyzőnek, aki intézkedett, nem az xy-nak, aki a közjegyzőhöz fordult.
2019. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
15 napon belül ajánlott tértin válaszoltam a közjegyzőnek
2019. márc. 16. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy... ha nem válaszoltál, vagy nem vagy hajlandó fizetni akkor az lesz, mint amit a második válaszoló írt.
2019. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

3 hete csend van féltem hogy elcsesztem valamit

2019. márc. 16. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Tévedés! Ha nem válaszolt volna, akkor a közjegyző elrendeli a végrehajtást. Hacsak nem tudja igazolni valahogy, hogy önhibáján kívül nem válaszolt.


Mivel azonban jól csinált mindent, nincs mitől félnie.


Kérdező, ilyenkor két dolog lehet. Az egyik, hogy az illető kezdeményezi a hercehurcát.

Ügyvédet kapar elő, benyújtja a keresetet, a bíróság rengeteg időt ül rajta, aztán beidéz téged, akkor is rengeteget ül rajta. Ha egyszerű az ügy, akkor első tárgyalást követően lesz ítélet, de ebbe természetesen nem számítanak bele az előzetes meghallgatások, amin mindenki beadhatja a bizonyítékait, ha nem akkor még lesz néhány. Ezt követően ha akar valaki, fellebbezhet.


Másik lehetőség, hogy az illető nem tudja bizonyítani, azt, hogy tartozol neki. Lehet, hogy az ügyvédje még egy kicsit erőlködik, hiszen szeretne minél több pénzt legombolni az ügyfeléről, így nem mondja meg, hogy ez halott ügy. De a bíróságon már az előzetes meghallgatáskor elküldik a 3,14csába.


Ilyenkor a bíróságnak nincs semmiféle tájékoztatási kötelezettsége feléd, hiszen nem indult meg veled szemben érdemben semmilyen eljárás; az csak akkor lenne, ha már beidéztek volna. Az illető meg nyilván nem fog eldicsekedni vele neked, hogy hülye volt.

2019. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!