Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nevezhető hazaárulásnak az ha...

Nevezhető hazaárulásnak az ha egy demokráciában hatalomra kerülő kormány megszüntetni a demokráciát egy országban?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Még ha sokan hisznek is az erkölcsös és polihisztor, mindenhez értő, jószándékú diktátor/nemzetvezető/vezér létében, és még ha igazuk is lenne, az utódláskor majdnem tuti, hogy valaki nem ilyen fog a székébe kerülni, de addogra a demokrácában egy ilyen ember gátlástalanságát korlátozó fékek, ellensúlyok és jogállami demokráciák már nem lesznek sehol, ezért a demokratikus rendszernek a lebontása talán nagyobb bűn is, mint a hazaárulás, mert pl egy áruló által okozott kár is eltörpül azzal, hogy megszűnik egy egész országban a demokratikus, átlátható, korlátok közé szorított és ellenőrzött hatalomgyakorlás.

Pont ez történt 1848-as forradalom, szabadságharc és polgárháború alatt, ahol a magyarság egyenlő jogokat kért magának a császártól, de ugyanazokat a jogokat nem biztosította a Magyar Királyság területén tömegével élő őshonos kisebbségeknek. Ez a sértettség Trianonig ott dolgozott bennük, és egy újabb hátrány okozásával próbálták orvosolni a korábbi "elnyomást", ugyanúgy visszásan. Ezek a magatartások nem vezetnek stabil békés együttéléshez, sem a lakosság jelentős részének a "Sorosbérencezése", az MTA "kiszervezése, a boszorkányüldözés a bírói karban.

Előbb vagy útóbb, így vagy úgy meglesz ennek a böjtje.

Most már teletömték a zsebüket a kormánypártban, elvileg az ő érdekük is lenne egy valódi jogállam mihamarabbi visszaállítása, és fenntartása, mivel az a jelenlegi status quo-t védené. A jelenlegi fékek nélküli rendszer nagyon könnyen a visszájára sülhet el. Kérdés belátják-e és időben-e?

2019. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Meton ***** válasza:
40%

A 48-as szabaságharc, mint tudjuk, elbukott. Ennek lehet az oka, hogy a nemzetiségeket nem támogatta, de szerintem mindenképpen elbukott volna, esélye sem volt. Persze kellett volna az összefogás más népekkel, de mint mindig a történelemben, erre akkoris képtelenek voltunk.


Amúgy gondoljunk Julius Caesar-ra. Ő a tipikus példa, hogy egy diktatúrát hoz létre valaki és azzal jót tesz. Olyan eredményeket ért el, amit egy köztársaság nem volt képes elérni és a nép is sokra tartotta. Az más kérdés, hogy rövid életű volt, mint a diktátorok általában, mert a szenátoroknak nem tetszett, hogy elvette a hatalmat tőlük és meggyilkolták. Utána viszont a szenátorokat is mind megölték, végül azért csak győzött a diktatúra.


Egy demokrácia olyan, mint egy busz 50 utassal, és minden utas egyformán vezet. A busz nem tud sehova menni, amíg el nem döntik, ki vezet egyszemélyben. Ezért van államelnök, aki egyszemélybe meghozhat bizonyos döntéseket. Ilyen például a hadsereg bevetése külső katonai fenyegetés esetén. Amikor viszont teljes a káosz, a kormány döntésképtelen, akkor kell valaki, aki magára vállalja a legfelsőbb döntéshozó szerepét. Ilyenkor nincs szavazás, a nép kussban van, mert az állam vezetője irányítja a katonaságot, a rendőrséget és ő mondja meg, mi a törvény.

2019. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 kokomfitty ***** válasza:
11%

Fedd fel nyíltan a lapjaidat, hogy kormányellenes hangulatot akarsz kelteni. Sumákolni erkölcstelen.

Az nem a kormány hazaárulása, ha valaki aki benyal, magáévá tesz vagy éppenséggel szerzője kormányellenes propagandának és butaságból, politikai, pénzügyi haszonszerzés céljából valódi és lényegi bizonyítások helyett igaztalan vádak mentén vagdalkozik.

Jelenleg azok harsognak leginkább hazaárulást akik az elmúlt 70 év legnagyobb és valódi haza-árulói voltak, ill. azok nyomdokaiban járna.

2019. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

kokomfitty, az, hogy a Fidesz leépítette a demokráciát Magyarországon ténykérdés, ezer meg egy független szervezet is megállapította már, de józan paraszti ésszel is belátható. Csak nézd meg mit csináltak a parlamenttel, az alkotmánybírósággal, a választási törvénnyel. Ezek mind a demokratikus rend alapkövei. Aztán ott van még a média államosítása, az ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítése, az államigazgatás/igazságszolgáltatás feltöltése pártkatonákkal minden szinten etc.

Elmúlt 70 évezni meg külön vicces, tekintve hogy a legtöbb (nem minden) tekintetben pont a Fidesz a múlt rendszer legnagyobb szellemi örököse. Lásd állami befolyás maximalizálása a gazdaságban, politikai megbízhatóság hozzáértés elé helyezése kinevezéseknél, külpolitikában az oroszokhoz/kínához dörgölőzés etc. Megintcsak lehetne sorolni napestig.

2019. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%

14-es

A véleményed ellenzéki vélemény és nem tény.

Igaza van az előtted szólónak, hogy ez a kérdés szimplán hangulatkeltés. Miért nem játszatok nyílt lapokkal?

Az általad "függetlenként" emlegetett szervezetek sem függetlenek, jó pár éve megfigyelhető, hogy azokról, akik függetlennek vallják magukat rövid időn belül kiderül, hogy a balliberális táborhoz tartozik. Ezt is nehéz felvállalni, ugye? Vannak tippjeim, hogy mi az oka...

2019. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Persze 15-ös, tipikus fideszes lokika. Az egész világ hülye, csak te vagy villamos. Amiket írtam mind TÉNYEK. Talán nem változtatták meg a választási törvényt, hogy 40% szavazattal is kétharmaduk lehessen parlamentben? Nem vásárolták fel állami pénzből a média nagy részét, a hirdetési cégeket stb? Nem adósították el az országot az országot az oroszoknak? Nem csináltak cirkuszt a parlamentből? Nem használták fegyverként az APEH-et az ellenzéki pártok ellen? Attól hogy te bedugod a fejed a valagadba a valóság még valóság marad.
2019. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Meton ***** válasza:
Magyarországon sose volt demokrácia, valószínűleg nem is lesz. Addig, amíg az emberek fele nem szavaz, nincs demokrácia. Persze sok értelme nincs is megszavazni, hogy ki rabolja le az országot. Reménykedjünk abban, hogy legalább élni hagynak. Régen a királyok gyerekkoruktól kezdve arra készültek, hogy országot vezessenek, így mire oda jutottak, már tudták, hogy lehet egy országot vezetni. A mostani vezetőkről semmit se tudunk, szinte csak a nevüket. Ez alapján választunk, van ennek értelme? Persze, igazából csak egy arcot szavazunk, mert a rendszerhez a kisemberek nem férnek hozzá. A szavazás és vele a demokrácia csak szemfényvesztés.
2019. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!