Elvinnétek bíróságra az elmaradt béremelésetek ügyét vagy semmi értelme mert állásvesztés lenne a vége úgyis?
Olyan bértáblás helyen dolgozom ahol a szerződés ill maga a bértábla is előírja a bizonyos időnkénti előrelépést és a béremelést. Tudhatom hogy 3 évente lépek előre a táblában és előre a bérben automatikusan elvileg.
A munkáltató nem hajlandó léptetni anyagi okokra hivatkozva.
Mivel helyi szinten a helyzet nem fog rendeződni így mi marad - munkaügyi bíróság.
De vajon van értelme oda fordulnom? Mert ha oda fordulok nekem adnak majd igazat a munkáltató meg valami mondvacsinált indokkal úgyis kirúg. Nem vagyok naiv tudható hogy ez lenne a vége. Nem fog nekem emelt bért adni max addig amíg kamu indokkal ki nem rúgott.
De így nem tudom mit tegyek.
Tanács?
Ismerni kellene a körülményeket!
Találsz e munkahelyet 20 km-es körzetben és ott mennyit fizetnének? Ezeket kellene mérlegelni!
No meg azt is, hogyha "lekádereznek" mennyire lenne lelkes az új munkahely olyat felvenni, aki beperelte az előző munkahelyét.
Én megmondom neked őszintén, hogy nem pereskednék, hanem körbenéznék a piacon a lehetőségek irányába és ha találnék, beadnám a felmondásom. Sok esetbe, ha jó munkaerő vagy, ez utóbbi is szokott segíteni és egyből megadják a béremelést.
"No meg azt is, hogyha "lekádereznek" mennyire lenne lelkes az új munkahely olyat felvenni,"
Na ja főleg hogy közszféra. A jelen munkahely azt is meg tudja csinálni hogy országos feketelistára tesz és a közszférába sehova se vesznek majd fel, mert "problémás" leszek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!