Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az autószerelő 100e forintot...

Az autószerelő 100e forintot követel, de nem ez volt megbeszélve, olyat épített be amit nem kértem?

Figyelt kérdés

Most azt mondja addig nem adja vissza a kulcsot amíg ki nem fizetem. 70 ezer forintban állapodtunk meg javítási költségként, előtte átnézte az autót, nála volt egy hétig.

Most 170 ezret követel, mert szerinte a javítást csak úgy lehetett megcsinálni, hogy egy alkatrészt kiszerelt, amit csak annak roncsolásával lehetett megcsinálni! Újat rendelt, a régit nem lehet visszaszerelni mert eltörtek a tartók rajta meg valami rugós valami is, amit nem lehet javítani, csak egyben megvenni.

Nincs plusz 100 ezer forintom, nem szólt előre hogy ő ezt beépíti, megrendeli. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak jogilag?


2019. jan. 30. 12:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bemész a rendőrséghez elmondod, hogy mi van. Megkéred szépen a rendőrőket, hogy jöjjenek el veled az autószerelőhöz. Elmennek és hazaviheted az autót. :)
2019. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Berohadt alkatrészt amit csak szétvágni, szétütni lehet senki sem látott?

Ott alul ahol folyamatosan éri a sár meg a mocsok. Aztán az idő megteszi a magáét.

Egyébként mit csináltál volna ha félig szétszedi és közli, hogy mi a helyzet ?

Azt mondod, hogy rakja össze mert igy nem kéred a javitást. És ha a hiba miatt nem lehet az autót biztonságosan használni? Én bizos nem adnám át úgy az ügyfélnek. Kinek a felelőssége ha a tulaj mégis használja az autót és balesetet okoz?

Hiába mondod, irod le, hogy az autó nem biztonságos. Az ügyfél úgyis a szerelőre fogja mert hát ő nem ért az autószereléshez. A szerelőnek pedig nincs joga levenni a rendszámot a forgalomképtelen autóról.

2019. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen alkatrész, és nem biztos, hogy az ő hibája. Az viszont az övé, hogy nem egyeztetett veled, mikor látta, hogy jelentős plusz költség merülhet fel.
2019. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Közben kaptam egy szerelő számát! Ő felhívta ezt az embert, megkérdezte mi volt az alkatrész, stb. Neki is kamuzni akart, mire bemutatkozott hogy 20 éve szerelő és ne akarja becsapni. Valóban szükséges volt a csere, de nem létszükség volt, ha fordít rá időt, megcsinálhatta volna a cserélés nélkül is a régi alkatrésszel, csak így kényelmesebb és gyorsabb volt neki. A telefonos szerelő elmondta nekem hogy 60 ezer forint annak az alkatrésznek a beszerzési ára.

Most beszéltem én is az emberrel, megállapodtunk hogy mivel hibázott, összesen mindenért 100 ezret fizetek neki, így erre az alkatrészre a felét fogom odaadni, mert ő is hibás volt. Dúlt-fúlt de belement, holnap mehetek a kocsiért! Kösz mindenkinek!

2019. jan. 30. 15:09
 15/18 anonim ***** válasza:
És mi az az alkatrész? Azért egy ilyen procedúra után már csak tudod.
2019. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Pontosan nem! A turbóhoz kapcsolódó valami hűtőszerkezet! ARG vagy mi.
2019. jan. 30. 15:28
 17/18 anonim ***** válasza:
téged jól átvágtak, engem (akárhova vittem autószerelőhöz) mindig felhívtak legalább hogy ez meg ez a baja és ezeket kellene pluszba beépíteni.
2019. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 kovpet ***** válasza:
Biztos az EGR szelep lesz az. Az tényleg nem olcsó.
2019. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!