Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Építkezés osztatlan közös...

Építkezés osztatlan közös telken, egy tulajdonstárs gátolja, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy osztatlan közös telek, amin van kettő épület. A nagyobbik épület egy társasház 6 db lakással 6 tulajdonostárs külön tulajdonában és a tulajdoni hányadukhoz tartozó telekrésszel. A másik teljesen különálló épület 2 db lakás az én tulajdonom és 20% tulajdoni hányaddal rendelkezem így. A házat le szeretném bontani és újra felépíteni a helyi építési szabályokat betartva, megvan minden terv építész és ügyvéd által kidolgozva. Ahhoz, hogy építkezzek elméletileg minden tulajdonostársnak hozzá kell járulni. Az épület romos, a telek rendezetlen, a végében romos tüzelőtárolók vannak. A hozzájárulásért cserébe vállaltuk, hogy elbontjuk a tárolókat és mindenkinek a saját tulajdonába kerül egy új tároló és egy fedett kocsibeálló külön-külön, normális kerítést építünk, a telket rendbe tesszük. Emiatt volt egy közgyűlés és bemutattuk a terveket, amit 5 db tulajdonostárs elfogadott és aláírt, 1 db rossz indulatú 87 éves öregember 10% tulajdoni hányaddal azonban nem volt hajlandó aláírni. Itt aztán nem lesz semmilyen építkezés — mondta, pedig semmilyen hátránya nem származik belőle, még csak nem is az építkezés felőli oldalon lakik, hanem a társasház másik oldalán. Mivel kijelentette, hogy neki nem kellenek a tulajdonostársaknak felajánlott és általuk elfogadott ellentételezések, ezért később felajánlottunk neki helyette pénzt (milliókat), de nem hajlandó tárgyalni. A közgyűlésen született egy határozat, amit ő 60 napig nem fellebezett meg ugyan, de továbbra sem hajlandó tárgyalni, így miatta nem tudunk nekiállni az építkezésnek, illetve nem merünk, mert ott tartunk, hogy mindenki beleegyezett csak ő nem, és ez így támadható elvileg.


A kérdésem az lenne, hogy mit lehet ebben az esetben tenni?



2019. jan. 14. 20:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Ha a kérdező építkezni akar (ily módon), ahhoz nem kell a tulajdonostársak hozzájárulása."

linkeld légyszíves a vonatkozó társasházi törvény cikkelyt ami kimondja, hogy alapító okirat szerint mit, hogyan lehet!


"Kivált nem, ha felújítást eszközölne csak. Ebben az esetben a házat teljes egészében elbonthatja és azt újjáépítheti. Ehhez még talán építési engedély sem kell."

Ha elbontja az nem felújítás, az új építés legfőképp engedélyköteles.

2019. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!