Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban én is felvehete...

Németországban én is felvehetem a menekült segélyt?

Figyelt kérdés
Odamennék, én sem háborús országból érkeztem, ahogy a "menekültek" sem, hiszen már áthaladtak egy csomó országon. Munkát is szívesen vállalnék, a nyelvet is beszélem, jobban is járnának velem mint egy afrikaival vagy arabbal. Szerintem én is megérdemelném a havi többszáz euró segélyt, lakhatási támogatást, stb. Lehet ilyet igényelni nekem is ilyet? Szívesen élnék Németországban.

2018. dec. 5. 09:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#7, #10-nek:


" nem nagyon adhatnak be"


Vagyis adhatnak. A többi már csak bla-bla.

2018. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Oké, de nálam sem lennének papírok, ugyanúgy nem lehetne rólam se bebizonyítani hogy nem épp valami szíriai helyről érkeztem. Ha meg bőrszín alapján ítélnének az rasszizmus, az európai jogok bírósága vagymihez fordulnék és kártérítési pert indítanék mondjuk a német állam ellen, mert fajilag rasszizmusilag megkülönböztet engem.
2018. dec. 5. 09:43
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyilván te vagy az első lusta naplopó nagyokos, akinek ez az eszébe jutott.
2018. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ránézésre simán lehetne bizonyítani, hogy nem vagy szíriai. Meg aztán mit válaszolnál, miért nem beszéled szíria hivatalos nyelvét? Ne légy már ennyire hülye azért.


11: Adhatnak be, de instant visszalöknék.

2018. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem. Magyarországon nem megalapozott félned attól, hogy csoportba tartozásod vagy politika állásfoglalásod miatt üldöznek.


"én sem háborús országból érkeztem, ahogy a "menekültek" sem, hiszen már áthaladtak egy csomó országon"

Ezt az egészet Orbán húzta elő a fenekéből. Nincsen semmilyen jogi megkötés arra, hogy milyen országokon haladhat át egy menekült. Lehet vitatkozni, hogy kéne lennie, de a tény az, hogy nincsen. Csakis az számít, hogy honnan jött eredetileg.


"nálam sem lennének papírok, ugyanúgy nem lehetne rólam se bebizonyítani hogy nem épp valami szíriai helyről érkeztem"

Nem is nekik kell bizonyítaniuk, hogy NEM Szíriából érkeztél, hanem neked hogy igen.

2018. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja, azt megse említem, hogy miután instant elutasították a kérelmedet, utána az bele kerül az aktádba és mikor tényleg jogos lenne a kérelmed, akkor se fogják már elfogadni. Kanadába menekült cigóknak is ez a bajuk, hogy azóta nem adhatják már be sehova.
2018. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem. Magyarország mint Európai Uniós tagállam automatikusan biztonságos származási országnak minősül; biztonságos származási ország állampolgára folyamodhat menekült-/oltalmazott státuszért, azonban annak, hogy ezt meg is kapja elenyésző a valószínűsége, minthogy elviekben nem jogosult rá. A már most is erősen megterhelt német szociális háló pedig nem fog a nyakába venni, ha megteheti (méghozzá jogszerűen), hogy a kérelmedet visszautasítsa.

Ha mégis megpróbálnád, egyszerűen visszaküldenének Magyarországra, vagy ha lusták, valamelyik biztonságos országba, amelyen áthaladtál (rosszul tudod, 15-ös: a dublini szabályozás értelmében „[m]inden tagállam fenntartja a jogot, hogy a 2013/32/EU irányelvben megállapított szabályokra és biztosítékokra figyelemmel – biztonságos harmadik országba küldje a kérelmezőt” – l. [link] , illetve a biztonságos harmadik ország EU-s definíciójára vonatkozóan [link] –).

2018. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Kérdező, csak mondd azt hogy nincsenek papírjaid!!


És ha kimész meg ne szólalj magyarul!


Makogj valamit afrikaiul (tanulj meg 1-2 nigeriai szót vagy mondatot) és kész.

2018. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!