Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan johetnek ki jol?

Hogyan johetnek ki jol?

Figyelt kérdés
A helyzet a kovetkezo ,valunk a ferjemmel masik no miatt akitol gyereke is lett.En ugy adtam be a valast,h 50.000ft gyerektartast kerek,kizarolagos hasznalatot a lakasra,a ferjem azzal vagdalozik,h nem fogom megkapni,se az 50 et ,mert neki van meg egy gyereke,se a kizarolagos hasznalati jogot,a lakasra .Csak ugy Ha kifizetem.mennyi eselye van ennek? Valaki volt mar hasonlo szituban irja meg.Kozos a haz,amire mar csak en fizetem a hitelt fel eve.
2018. dec. 3. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

mivel a ház közös, így fele-fele tulajdonban van. ha kifizeted a felét csak akkor maradhatsz benne.

a gyerektartás összegét pedig a bíróság dönti el mérlegelés után.

mivel van egy gyereke már a férjednek azt figyelembe fogják venni, illetve azt is nézik mennyi pénzt keres.

ismerek olyat aki a gyerektartás miatt 5 éve feketén dolgozik, csak hogy elkerülje a gyerektartás befizetését.

mivel papíron nincs jövedelme így semmilyen módon nincs lehetőség behajtani rajta a pénzt.

2018. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Ó gyerekek, dehogy nincs.


Tartásdíj nemfizetése bűncselekmény, pár büntetőeljárás, és mehet a böribe, ott ledolgozhatja a tartozásat.

2018. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem kaphatom meg a kizarolagos hasznalatot?
2018. dec. 3. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 már elmúlt az a világ, börtönbüntetéssel hogyan válthatná ki a gyerektartást áruld már el? :D

igen kötelezhetik rá törvényileg, de a bíróság MÉRLEGEL

ha nincs jövedelme, beteg, vagy a saját alap életminőségét korlátozná a gyerektartás, akkor ez alapján eldönti a bíróság kell e neki fizetni vagy sem.

a ház meg akkor lesz a tiéd ha lemond az ő részéről.

2018. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

de amúgy azt írtad kérdező hogy beadtad a válópert, akkor kell egy ügyvéd is.

miért nem őt kérdezed meg?

2018. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta, h ezeket akar meg kaphatom.De inkabb pl lennek kivancsi ,aki mar volt ebben a szituacioban.Az ugyvedek altalaban igernek mindent,de en elore akarok latni.
2018. dec. 3. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a vagyonközösség megszünt, és csak te fizeted a hitelt már nem fele-fele a ház, hanem a tiéd a nagyobb hányad. Nem a ház felét kell kifizetned, hanem a közösen fizetett hitel és önerő felét, arra meg akár még hitelt is kaphatsz

De nem kizárt a kizárólagos lakáshasználat sem, ha te maradtál a lakásban

2018. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam, a tartásdíj nemfizetese bűncselekmény. A bv intezetben pedig vonjak a gyerektartast a fizetesbol.
2018. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na aztan a 4 oras bejelentett allasabol nem hiszem ,h sokat vonnanak.A masik ,h van bekito targyalas ,de ez mindig kotelezo??Birosag figyelembe veszi ,h kulon elunk mar 9 honapja.?
2018. dec. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!