Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad ilyen véleményt írni...

Szabad ilyen véleményt írni valakiről/valamiről?

Figyelt kérdés

Inkább felteszem konkrétan a kérdést.


XY: Szerintetek [x] bolt jó? Onnan vegyem?

ÉN: Ha árukeresőn megnézed a termék ára majdnem a legutolsó helyen van abban a boltban, sok más szintén megbízható boltban pl [..]/[..] stb több mint tízezerrel olcsóbb, eszméletlen nagy profittal dolgozhatnak az áraik alapján. Inkább vedd máshonnan.


Na most nagyon nagy meglepetésemre [x] bolt megkeresett engem hogy vagy leszedem/leszedetem a hozzászólást, vagy jogi lépések.


2018. dec. 1. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol zajlott le az említett eset?
2018. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szabad. Csak próbálkoznak, mert ettől megijednek az emberek és leveszik a nekik nem tetsző hozzászólást.

Mégis milyen indokkal akarják leszedetni? (Ha) Nem vádoltad meg őket csalással, se más valótlan, alaptalan dologgal, a véleményedet írtad le, akkor nem tehetnek semmit. Meg egyébként se fognak "jogi lépéseket" tenni, elég drága lenne nekik.

2018. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szabad. Talán nem kéne pofátlan lehúzással próbálkozni és nem írnának róluk ilyeneket. Te pedig írd meg nekik, hogy feljelented őket zsarolásért. Mert ez az.
2018. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szabad.
2018. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
100%
jogod van véleményt nyilvánítani ha abban nincs semmi sértő.azt is javasolhatod hogy vásároljon máshonnan,nincs ebben semmi.melyik boltról van szó?írd le ide vagy privibe lécci.
2018. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt az oldalon volt, ugye? Rémlik valami ilyesmi.


Vagy két éve velem is szívóskodott egy netes kereskedő, privátban irkált itt az oldalon.

Leírtam neki, hogy nyugodtan próbálkozzon a perrel, de nem fogja megnyerni, csak költségei lesznek, és én is viszontperelem az ezzel kapcsolatos ügyvédi díj és egyéb költségeim miatt, aztán ezeket is neki kell majd kifizetnie.

Azóta nem keresett.

2018. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!