Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvehetik a szülőktől a...

Elvehetik a szülőktől a kisebb gyereket? Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
HA van egy család (apa, anya, gyerek), és mint az egyik szülő gyámja alá veszi a fiatalabb testvérét, magukhoz költözteti, majd mondván "nem lehet vele bírni" intézetbe akarja küldeni, de ott van egy másfél éves gyerek is, a gyám alá vett testvér pedig 17és fél éves. Elvehetik a szülőktől a kisebb gyereket? Már ha a nagyobbal nem bír?

2018. nov. 7. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetés hogy a gyereknek joga van a saját családjához. Vagyis csakis akkor vesznek el gyereket a szülőjétől - szakítják ki a családjából - ha az a gyerekre káros. Vagyis anyagi okokból sem vehetik el, akkor segítséget kell adni a családnak hogy eltarthassa a gyereket.

Olyankor emelnek ki a családból gyereket ha a szülő elhanyagolja, veri, éhezteti vagy egyéb módon árt neki. Ha egy befogadott, majdnem felnőtt testvérrel nem képesek boldogulni, attól még ezzel nem ártanak a saját gyereküknek. Inkább akkor lenne gond, ha az ott tartott nagyobb gyerek miatt romlik az élete a kicsinek és azért lenne veszélyeztetett, mert van egy rossz családtag.

De nem vagyok szakember. A legjobb ha felkeresed a helyi családsegítő központot, minden városban van ilyen, az iskolákban, óvodákban meg tudják mondani, hogy a településeden hová kell fordulni, hol található meg. Hogy helyben van-e vagy át kell menni valamelyik közeli városba hozzájuk. Ott ilyen helyzetekkel foglalkoznak és ők pontosan meg tudják mondani.

De alapvetően abban is ők tudnak segíteni, hogy mit lehetne a nagyobbal kezdeni, hogy javuljon a helyzet.

Mielőtt az intézetbe küldés felmerül, őket keressétek fel vagy a helyi nevelési tanácsadóban kérjetek segítséget az ott dolgozó pszichológusoktól! Ez a munkájuk, hogy ilyen helyzetekben tanácsot adjanak.Nem kell egyedül boldogulnotok, hiszen nem vagytok szakemberek, és senki nem tud minden helyzetre választ akkor sem ha a saját gyerekéről van szó, még kevésbé ha egy majdnem felnőtt testvérről. Oka van annak is ahogyan ő viselkedik és lehet, hogy meg tudtok vele bírkózni ha segítséget kaptok.

Mindenképpen jelezzétek, hogy sürgős ügyről van szó, hogy családi vészhelyzet van és akkor nem hónapokkal későbbre adnak időpontot nektek, hanem már amilyen hamar lehetséges fogadnak.

Először csak meghallgatják a panaszt, utána beszélnek a testvérrel is ha ő hajlandó rá. De tanácsot adhatnak már rögtön abban, amit itt kérdeztél.

2018. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!