Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy lakást és az...

Örököltem egy lakást és az elhunyt halála után nem tudta fizetni a közös költséget, és hagyatéki eljárás is volt. A tartozás már jelentős. Tulajdoni lapon még nincs nevemen. Rövidesen végrehajtóhoz akarják adni a tartozást. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A lakást értékesítjük és így lenne a kielégítés.

2018. nov. 7. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a tartozás több, mint a lakás értéke, akkor ne fogadd el az örökséget.
2018. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Köss részletfizetési megállapodást a közös képviselővel, pl. 6 hónapra. És azt is mondd el neki, hogy a lakás eladás előtt áll, így valószínűleg hamarabb rendezni tudod a teljes összeget a vevőtől kapott előlegből. (Így majd a közös képviselő is ki tudja adni neked a nullás igazolást, ami kell a szerződéskötéshez.)
2018. nov. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt árverés addig eladhatjátok ti magatok és a vételárból fizethetitek a tartozást.

Mindenképpen ez a jobb megoldás, mert ha véletlenül kevesebbért árverezik el, mint amennyi a tartozás volt, akkor még nektek kell fizetni a hiányt is ráadásul adóvonzata is van az "eladásnak", azt is be kell fizetnetek az eladási ár alapján, akkor is ha a teljes árat elvitte egy tartozás.

Rokonaimnál is volt hasonló tartozással gond, még több, mint fél évük volt vevőt keresni, eladni, kiköltözni.

2018. nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
azért a közös költség nem akkora tétel, kérj kölcsön pénzt, ha másképp nincs, és fizesd ki mielőbb. öledbe pottyant egy sokmilliós lakás és most vacakolsz százezer forinton. ha végrehajtóhoz kerül, akkor rengeteget buksz rajta. a végrehajtó iszonyatos óradijjal és költségekkel bagóért elárverezteti.
2018. nov. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a kérdezőnek újra neki kellene futni a megfogalmazásnak....

1, A halott nyilván nem fogja fizetni a közös költséget! Ő örülne ha még fizethetné, de egy halottól már ne várjuk el.

2, nyilván a közös képviselő dolga ilyenkor, hogy utána járjon kinek lehet elküldeni, illetve a leendő örökös is sejti, hogy ha szülő/nagyszülő/más rokon meghal, akkor örökölni fog tőle egy lakást, ő is megkeresheti a közös képviselőt, hogy mi van...

3, ilyen esetben egy közös képviselő legfeljebb a havi díjat kéri el. Ha még kamatot is számol, akkor valószínűleg egy zsid*, aki az anyját is eladná 2 Ft-ért, ha lenne még 2 forintos érme...


Ok, hogy értékesítitek a lakást de ki fog ettől kielégülni? Az kiegyenlítés, nem?


Egyébként pedig azt teheted, hogy nem ide a GYK-ra irogatsz, hanem felbérelsz egy ügyvédet aki ellát pontos, naprakész tanácsokkal. Persze nem ingyen, de egy lakásért... :)

2018. nov. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5.:


Az 1. pontban igazad van, nyilvánvalóan rosszul fogalmazott a kérdező. Viszont a másik kettőben nincs. Tulajdonosváltozáskor ennek bejelentése a közös képviselő felé mindig az új tulajdonos kötelezettsége.

Kamatról pedig nem írt a kérdező - de ha van kamat, akkor nem azért, mert a kkv. szemét. Neki nincs jogosultsága önállóan kamatot felszámítani. Viszont a társasházak Szervezeti és Működési Szabályzata tartalmazhat késedelmi kamat megfizetésére vonatkozó kötelezettséget. - Ha van benne ilyen, akkor a közös képviselő köteles azt érvényesíteni. Ha nincs, akkor nem teheti meg.

2018. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!