Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetés - na most akkor,...

Fenyegetés - na most akkor, hogy is van ez? Bárkit és bármikor?

Figyelt kérdés
Jó estét! Kis segítséget szeretnék kérni... Még nem történt semmi, de szeretnék felkészülni. Lényeg, hogy kellemetlen afférba keveredtem az alattam lakóval az állandóan ugató kutyái miatt. Ezt a történetet nem boncolgatnám tény, hogy birtokvédelmi eljárást szeretnék kezdeményezni - ezt ma közöltem is vele. Erre ő kijelentette, hogy "valamikor" megfenyegettem, hogy majd a lakótelepi haverjaimmal lerendezzük ezt a dolgot...Csak néztem, ugyanis a környéken nincsenek haverjaim. Kérdésem: mit tehetek, ha esetleg rendőrséghez fordul a hölgy? Mit tehetek, ha az anyja, vagy a pasija tanusítja ezt a bizonyos "fenyegetést"? Ne kerteljünk: hamisan tanúznak. Ismétlem: ilyen nem történt meg soha, a nő hazudik. Ha tanukkal jön elő, akkor nekem is tanukkal kellene igazolnom, hogy egy szava sem igaz? Köszönöm a segítséget!

2018. okt. 30. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tudod tanukkal igazolni, hogy NEM mondtál valamit?
2018. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha bizonyító ereje van annak, hogy egy illetőt a saját anyja/lánya/húga közös erővel védelmez, hogy ó igen, bizony mind tanúsítjuk, hogy ez így történt, és senkinek sem gyanús, hogy nyilván a saját anyjuk mellé állnak... hát, akkor elveszett az igazságszolgáltatás.
2018. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Majd kivizsgálják az illetékesek, ha neked lesz igazad feljelented őket rágalmazásért. Ha mégis fenyegetted őket, akkor vállalod a büntetést!
2018. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amint feljelentenek, AZONNAL te is feljelented őket rágalmazásért.

De ha legközelebb beszéltek, akkor ezt mondd is el a nőnek, hogy azonnal mész feljelenteni, amint bepróbálkozik.


Nem tudom, mi a menete a hazugságvizsgálat kérésének, és ilyen ügyekben alkalmazható-e, de ha igen, akkor kérd, hogy téged és az ellened tanúskodókat is vizsgálják. Ők vagy megbuknak, vagy nem vállalják a vizsgálatot, ami már elmond valamit.


Különben, ha birtokvédelmet kértél, ez már önmagában ellentmond annak, hogy veréssel akarod megoldani az ügyet. Úgyhogy mielőbb.

2018. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hazugságvizsgálat polgári peres ügyben.... Piha... LOL :DDD
2018. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha neked nem nyilvánvaló, hogy egy testi sértéssel való fenyegetés bizony büntetőjogi kategória, akkor inkább nem kellene itt válaszolnod.
2018. nov. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"Hogyan tudod tanukkal igazolni, hogy NEM mondtál valamit" Ezt így sehogy. De ha valóban lesz feljelentés tanúkkal... Ami ugye az időpont megjelölésével jár... Akkor én is hozhatok tanúkat, hogy akkor éppen nálam voltak és ilyen nem hangzott el. Ugye...
2018. nov. 3. 21:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy nem fenyegettem senkit sem fizikálisan, sem sehogy. 26 éve élek itt, mindenki ismer a 100 lakásos társasházban... A múltkor már a közös képviselővel együtt kopogtattam be a biztonság kedvéért, mert elviselhetetlen a kutyák sírása időnként... A hazugságvizsgálat és az azonnali feljelentés is jó ötletnek tűnik, köszi szépen! (Okulásként: már 2 kutya van és lakástulaj egy frissen végzett állatorvos csaj.)
2018. nov. 3. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!