Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjalapba beleszámít az...

A nyugdíjalapba beleszámít az az idő, amikor iskolás korunkban évente két hétig szüretelni járt az egész suli?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságtól bárki kérhet adategyeztetést, ami tartalmazza a szolgálati viszonyba beleszámított időszakokat.

Az én adategyeztetésem alapján azt látom, hogy az iskolai szüretek nincsenek benne. A diákként -középiskolásként- végzett nyári munka benne van.

2018. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinném.
2018. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az enyémben sincs benne, de ma beszéltem valakivel, akinek beleírták.
2018. okt. 29. 22:57
 4/15 A kérdező kommentje:
A nyári diákmunkákat nekem is beleírták, de csak 16 éves koromtól, pedig már azelőtt is dolgoztam, csak akkor még nem 8, hanem 6 órában.
2018. okt. 29. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Hacsak nem azon a néhány héten múlik a szolgálati időd, akkor nem igazán számít - vö. 44 év vs 3*2hét. Másfelől, ki tudja ennyi idő után, hogy mi az amit bejelentettek, és mi az, amit nem? Nem nagyon hiszem, hogy a volt középiskolám az őszi szüretek után nyugdíjjárulékot fizetett volna - merthogy csak ekkor számít bele a szolgálati időbe, de lehet, hogy igen. Engem nem izgat.
2018. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nemháromszor két hét, általánosban is jártunk felsőben, meg gimiben is, és fősulin is, az összesen 12x2 hét, majdnem fél év :)
2018. okt. 29. 23:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Legyen fél év! Az átlagfizetésedet nem dobja meg. Ha a szolgálati időd teljes öregségi nyugdíjra jogosít, akkor mindegy, hogy fél évvel több, vagy kevesebb. A valiorizációval számított átlakereseted határozza meg a nyugdíjadat. A többi már dicsőség dolga - elmondhatod, hogy Te már általánostól szüreteltél. Én is, de mivel az átlagomra nem hat lényegesen, engem nem zavar, hogy nem vették figyelembe.
2018. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mibe számít bele a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő, de 110 nap hiányzik a 25 évhez.
2018. okt. 30. 00:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Így már érthető.


Az első adategyeztetéskor nekem se vettek figyelembe ezt-azt, reklamáltam, elfgoadták, és a javamra korrigáltak. Tégy így Te is!

2018. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, szerintem gondold át mivel jársz jobban, mielőtt elkezdesz erősködni ezen idő mellett.

Az akkori béred még azok között a fizetési viszonyok között is rendkívül alacsony kellett legyen, lévén egyszerű feladat és diák munka.

Ellenben most ez alatt a 110 nap alatt sokkal jobb bérekkel dolgozol, mint előtte bármikor. A nyugdíjad kiszámításakor nem mindegy neked, hogy most a jobb fizetésedet veszik számításba vagy az akkori nagyon alacsonyat. Mert lehet, hogy akkor nem kell már 110 napot ledolgoznod, ellenben lehet, hogy most ez alatt az idő alatt kicsivel jobb nyugdíjat szerezhetsz.

2018. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!