Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okt végén még nincs a számlán...

Okt végén még nincs a számlán a szeptemberi fizetés, a főnök negyedik alkalommal hazudott az egész kollektíva képébe-mit tennétek?

Figyelt kérdés

Október vége van még nem kaptuk meg a szeptemberi fizetésünket, amit okt 10-ig kellett volna.


Ez a dolognak csak egyik része, a másik meg az hogy a főnök ezzel kapcsolatban negyedik alkalommal hazudott az egész kollektíva képébe. Négyszer adott határidőt hogy meddig fogja biztosan utalni egyiket se tartotta be, a legutóbbi duma az volt hogy előző hét péntekig. Semmi se lett abból se.

Mit tennétek? Mit lépnétek? Nyilván odamenni kérdezni ezen már túlvagyunk, egy újabb kamu ígéretre semmi szükség. De egyebet mit tehetünk?


2018. okt. 22. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én beadnám az azonnali felmondásom, de nem biztos, hogy megegyezik az élethelyzetünk..
2018. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk felmondanék? Mert hogy ez már ebben az évben a sokadik ilyen kérdésed. Ha sose kapsz fizetést mi a ráknak vagy még ott?
2018. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sokadszorra is eljutottunk ugyanoda. A munkáltató csak azt a pénzt tudja szétosztani amit a cég bevételként megkeresett (persze hordhatja be a cégvezető is a pénzt otthonról, de ez is csak ideig-óráig lehet megoldás). Illetve előbb kifizeti az államnak az ÁFÁ-t, a béreket terhelő adókat, és minden más adót, majd utána jöhetnek a dolgozói bérek kifizetései. Ha a cégnek huzamosabb ideig nincsenek bevételei, akkor nincs miből fizetni. Ennyi.

Érdemes lenne tisztázni, hogy miért késnek a kifizetések. Ha tényleg az a helyzet, hogy valamelyik nagyobb megrendelő nem fizetett és csak hitegeti a céget, akkor utána lehet nézni, hogy egyáltalán várható-e a kifizetés (nincs mondjuk felszámolás alatt a megrendelő). Ha elméletileg van esély a pénz beérkezésére, akkor talán érdemes várni még, amennyiben ezt minden munkavállaló megengedheti magának anyagilag és szeretnétek megtartani a munkahelyeteket. Ha nincs esély pénzt látni (a munkaadó cége is állandó likviditási gondokkal küzd, felszámolás alatt van, stb.), akkor célszerű lelépni...

2018. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

nyilván a kérdező nem úgy érti hogy sose kap fizetést hanme úgy hogy kapja amikor kapja ahogy egyik úghy puffan alapon, majd egyszer csak kapja.


én is voltam olyan helyen ahol a fizetési határidő semmit se jelentett volt pár nap de több hét is a késés.

semmit se tudtam tenni ezerszer szóltam semmi értelme nem volt, aztán otthagytam és kész.

2018. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

". Illetve előbb kifizeti az államnak az ÁFÁ-t, a béreket terhelő adókat, és minden más adót, majd utána jöhetnek a dolgozói bérek kifizetései. Ha a cégnek huzamosabb ideig nincsenek bevételei, akkor nincs miből fizetni. Ennyi."


Nem... a leghatározottabban nem!!

A munkabérek privilegizáltak.

A munkáltató elemi kötelessége hogy a bért minden más elé helyezze. Olyan nincs hogy kifizetem ezt meg azt és bérre nem marad. Jogszerűen ilyen nincs.

A bért minden más előtt kell kifizetni és max másra már nem marad.... aztán hogy emiatt csődbe megy az egész az egy más kérdés de minden előtt kell a bért fizetni.

Bíróság is csak ennyit mondana: ugye kedves munkáltató a rendelkezésre álló anyagi keretet első körben bérfizetésre költötte el?

Nem? Akkor régen rossz. Akkor bukta is a pert. Már ha lenne annyi esze az ilyen helyen dolgozóknak hogy perre vigyék de úgyse lesz.

2018. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A munkáltató elemi kötelessége hogy a bért minden más elé helyezze. Olyan nincs hogy kifizetem ezt meg azt és bérre nem marad. Jogszerűen ilyen nincs."

Amennyiben a cég felszámolás alatt áll, akkor igen, ez a törvény.

Amikor egy cég működik, akkor hogyan állapítod meg, hogy nem bérre történt az utolsó kifizetés? Lehet, hogy hónapok óta nem volt bevétel.

Azon kívül nem ritka az olyan vevő, aki a szállítási szerződésben kiköti, hogy csak akkor fizet, ha az eladónak nincs köztartozása (és hidd el, azonnal tudják, ha valami nincs rendben az eladóval). És állam bácsi is simán inkasszót jelent be az elmaradt befizetésekre. Szóval meg lehet nyerni egy pert a munkabér kifizetésére, csak az a kérdés, hogy minek?

2018. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Uránoszi farkas ***** válasza:

Felmondanék. Nézzen mást madárnak. Az emberrel csak azt lehet megcsinálni amit hagy.


Úgy tűnik ti szerettek ingyen dolgozni.

2018. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz. Egy - két nap beleférhet, de ez gáz. Abbahagyni a melót azonnal, az ilyen úgysem nagyon szedi már össze magát.


Neked sem vár a bank, a villanyszámla, nem?

2018. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy az ország melyik részében történik ez. Így nehéz bármit is mondani. Az északnyugati régióban elég merész az a vállalkozó aki ilyet mer tenni. Itt a kétkezi munkások pillanatok alatt el tudnak helyezkedni, lehet hogy nem több pénzért, de az biztosan kifizetik.

Ha anyagi gondjai vannak a tulajnak vegyen fel hitelt, vagy indítson végelszámolást.

2018. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ti ezt miért tűritek el? Miért nem mentek a munkaügyi bíróságra munkatársakkal közösen feljelentést tenni?!...
2018. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!