Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan tulajdonról lemondásr...

Ingatlan tulajdonról lemondásra van lehetőség?

Figyelt kérdés

Van 1/8 ad ingatlanom egy családiház aminek az értéke közel a nullához.

Állam,önkormányzat,egyház,bármi javára letudok mondani a tulajdonomról?

Nem kívánok többet költeni rá. A többi tulajdonossal, és a tulajdonoks egymással nem tartják a kapcsolatot így értékesítés, vagy bármilyen közös megegyezés elképzelhetetlen.



2018. okt. 21. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Van olyan bírósági eljárás hogy közös tulajdon megszüntetése. Alkalmazzd. Vagy próbáld eladni ingyen.
2018. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elajándékozhatod, persze. Már ha kell ez igy valakinek. Mert ha te nem mész vele semmire, más miért menne? A hagyatéki után kellett volna összebeszélni, kiépiteni a kapcsolatot a tulajdonostársaknak.
2018. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor én örököltem még az egyik felében laktak, így csak a feléről kellett gondoskodni. Nem akartam eladni, hogy a másik félnek ne okozzak komfort vesztést. Időközben azok is elhunytak és azon részek öröklődése során még több részre szakadt.

Időközben a tulajdonosok egy része külföldre költözött és néhány százezer forintért nem fognak haza jönni.


Nosztalgiából és a saját igényességemből fakadóan ez idáig rendeztem a házat. Fizettem a szolgáltatások alapdíját, javítattam a hibáit (vakolat, csatorna, tető) gondoztam a kertet. Viszont elfogyott az erőm és az erre ádolzott pénzem.

A többi tulajdonos passzív, elutasító magatartása arra kényszerít, hogy lezárjam ezt az egész történetet.


Ezért az a kérdésem, hogy hogyan kell lezárni egy ilyen történetet? Nem akarok adótartozást a szemétdíj nem fizetésből. Nem szeretném, ha illegális lakásfoglalók beköltözve problélmát okozzanak. Nem szeretném, ha parlagfű problémát okozzon a környezetnek.

Pontosabban ezen problémák felelősségét már nem kívánom a jövőben viselni.

2018. okt. 21. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a tulajdon kötelezettségekkel is jár. Akkor inkább vedd rá a többieket, hogy ajándékozzák el neked a részüket, különben abbahagysz mindent. Az ilyen közös lónak mindig túros a háta... Vagy bizzanak meg az értékesités megszervezésével.


Ez igy nem fog kelleni senkinek, ajándékba se.


Ezt neked kell megoldani.

2018. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem találtam semmi mást csak az elajándékozás lehetőségét.

keresd fel (akár levélben) a többi tulajdonost és kérdezd meg melyiküknek kellene az 1/8 részed, mert neki ajándékoznád. Ennek azonban költsége is van amit az ajándékozott kell fizessen:

"Amennyiben az ajándékozás az Itv. hatálya alá esik ...illetékfizetési kötelezettség keletkezik és az illeték alapja – főszabály szerint – a megszerzett vagyon tiszta értéke [Itv. 13. § (1) bekezdés]. ...lakástulajdon, illetve ahhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog ingyenes megszerzése esetén pedig 9%"

Vagyis ha a ház értéke ott kb. 1 millió Ft, akkor annak 1/8-t elajándékozva annak aki kapja a 125 ezer forintos tulajdon 9%-t, 11250 Ft-t kell illetékként befizetnie, plusz csak okiratban történhet az ajándékozás, ami ügyvédet és költséget is jelent.

Az állam vagy önkormányzat nem foglalkozik rész tulajdonnal, nem használhatnák semmire.

Tehát vagy te megkeresed a többi tulajdonost és együtt elajándékozzátok az egészet valakinek - akár az önkormányzatnak, ottani plébániának vagy egy szeretetszolgálatnak, vagy marad ahogy van.

Ha találsz 1 tulajdonost akkor vele alkut köthetsz, hogy fizeted az ajándékozás költségét csak legyen az övé.

Esetleg ha van ott valamilyen szervezet - egyház vagy alapítvány, ami hajléktalanokkal, szegényekkel, egyedülálló anyákkal foglalkozik, akkor megkeresheted őket az ötlettel, hogy ha ŐK megkeresik a többi tulajdonost és vállalják az ajándékozás költségeit, akkor te segítesz a többi tulajt rábeszélni az ajándékozásra.

2018. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. okt. 21. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!