Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a problémámat:

Mikor kicsi voltam elváltak a szüleim, nem dönthettem arról, hogy kinél leszek elhelyezve ezért a bíró döntött és apámnál helyezett el. Nekem ez nagyon nem tetszett semmiképp sem akartam velemaradni, de mivel a lakásfelosztás nagyon sokáig elhúzódott még, ezért időközben elég idős lettem ahhoz, hogy válasszak és sikerült elintézni, hogy anyukámnál maradjak. Viszont ezután a lakást a bíró apámnak ítélte...nem törődve azzal, hogy az apámnak van pénze és, hogy az akkor már 18.életévét betöltött dolgozó bátyám, apámmal maradt, és így megkaptak egy lakást. Az édesanyám akkor nemrég vesztette el az állását, én meg kb.14-15 éves voltam. A lakás értékének egy negyed részét (kb.2,5millió forintot) fizetett ki apám. A bútorok is apámnál maradtak. Mi a kapott pénzből próbáltunk berendezni egy lakást, amit béreltünk, de sajnos nem sokáig tudtunk fenn tartani azt...vadidegenhez költöztünk...aki egyik napról másikra kidobott, bútoraink mai napig nála vannak. Most 19 éves vagyok, nincs stabil lakhelyem jelenleg se. Mit tehetek az ügyben, hogy visszaszerezzem a lakást apámtól, és a bútorokat az idegentől?(nem tényleg nem volt más választási lehetőségünk vagy hozzá költözünk vagy pedig az utcára (akkor 17 voltam, de mikor kirakott bennünket már 18) a családom a válás után egyáltalán nem tartotta velem a kapcsolatot.

Lényegében az, hogy az életem így alakult a bíró hibája...egyetlen egyszer lettem behívva amikor beszélhettem vele, akkor se igazán hallgatott végig. Tehetek valamit az ügy érdekébében? Most lehet, hogy utcára kerülök...csak az öngyilkossággal tudnék menekülni a szenvedésemből?(ha nincsen biztosításom akkor is kap valamennyi pénzt édesanyám ha valami történne velem? egy ismerősöm kapott a balesete miatt, pedig neki se volt biztosítása).

A segítő válaszokat előre is köszönöm :)



2018. okt. 6. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A lakást sajnos nem tudod "visszaszerezni" - gondolom, a szüleid közös szerzeménye volt, anyukádnak csak kisebb résszel, ezért kellett apádnak kifizetni azt a két és fél milliót, hogy ezt a részt "megváltsa".

Valószínűleg fordítva nem működött volna a dolog, azaz anyud nem tudta volna kifizetni apud részét. Vigasztaljon az a tudat, hogy egyszer majd te fogod örökölni a felét...


Az idegen embernél lévő bútoraitokat viszont vissza tudjátok szerezni elvileg - nem tudom, próbáltatok-e már egyáltalán beszélni vele. Ha tárgyalóképtelen, akkor menjen neki hivatalos felszólítólevél, hogy x napon belül adja ki a jogos tulajdonotokat, ellenkező esetben jogi útra terelitek az ügyet.


Az öngyilkosság nem megoldás. És ne akarj még több szenvedést okozni édesanyádnak.

(Az ismerősöd nem tudom, milyen pénzt kaphatott. Biztosítás nélkül biztosító cégtől tutira semmit. Max. valami kártérítésféle lehetett, ha valaki más hibájából következett be a baleset. Pl. ha egy autó elütötte, akkor az autós biztosítója köteles kifizetni a személyi sérüléses károkat.)


Azt írtad, lehet, hogy utcára kerülsz. Miért? Most hol laksz? És édesanyád?

2018. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :) Igen autóbaleset történt nem az ő hibájából adódóan, valószínűleg azért kaphatott pénzt. Nekem az ilyen felszólítással az a problémám, hogy szerintem abban a másodpercben eltüntetné a cuccainkat és akkor bukunk mindent. A rendőrség viszont aligha hinném, hogy segítene...mikor kirakott bennünket, kihívtuk a rendőröket, akik köszönni sem voltak hajlandóak nekem.


Egy "irodában" lakunk, amit ki tudnánk bérelni viszont mindenképp ki kellene fizetni 660.000ft-ot (bérleti díj+nem tudom hány havi kaució)...ennyi pénzt nem tudok kifizetni, ha meg nem fizetünk akkor menni kell, és nincs hova.

2018. okt. 7. 01:17
 3/4 A kérdező kommentje:
A lakásnak csak a negyedét öröklöm...ha nem lettem kiírva az örökségből.
2018. okt. 7. 01:24
 4/4 anonim ***** válasza:

"szerintem abban a másodpercben eltüntetné a cuccainkat és akkor bukunk mindent. A rendőrség viszont aligha hinném, hogy segítene...mikor kirakott bennünket, kihívtuk a rendőröket, akik köszönni sem voltak hajlandóak nekem."


Azért próbáljátok meg. Méghozzá akkor nem is felszólítással, hanem egyből a holmijaitok elszállításával. - Lehet, hogy az a rendőr már nem is dolgozik a yardnál. Vagy nem ő lesz szolgálatban épp... Érdemes lenne ELŐRE rendőri biztosítást kérni. Elmondjátok a telefonban, hogy miről van szó (a 112-t kell hívni), és hogy mivel fennáll az a veszély, hogy az illető nem akarja visszaadni az ingóságaitokat, kéritek a rendőrség segítségét. Lehet, hogy egyből rábólintanak. Lehet, hogy azt mondják, erre ők nem jogosultak, vagy ilyesmi. Akkor próbáljátok meg azt elérni, hogy legalább addig menjenek ki veletek, amíg egy előre összeállított listát átadtok a tulajnak az ott lévő ingóságokról, és a listán legyen rajta, hogy mikor szállítjátok el. Két példány legyen, az egyiket átadjátok, a másikon átvetetitek vele (aláírás, dátum). Ha a rendőrök normálisabbak, akkor még fotózhattok is, de csak az ingóságokat, személyeket nem. És aztán a megadott időpontban mentek a cuccokért - ha eltüntette őket, akkor bíróság.


<Egy "irodában" lakunk, amit ki tudnánk bérelni viszont mindenképp ki kellene fizetni 660.000ft-ot (bérleti díj+nem tudom hány havi kaució)...ennyi pénzt nem tudok kifizetni, ha meg nem fizetünk akkor menni kell, és nincs hova.>


Tekintettel arra, hogy a kaució összege maximum 3 havi bérleti díjjal lehet egyenlő a Lakástörvény szerint, ez azt jelenti, hogy 165 ezer forint lehet a havi bérleti díj, vagy még annál is több. Ha esetleg ez több havi bérleti díjat tartalmaz, akkor nem tudom, ezt neked kell tudnod.

Viszont ez iszonyatosan sok. Ennél lehet olcsóbbat találni még Pesten is. Vidéken meg pláne.

Szóval kezdjétek el bújni a hirdetéseket minden létező felületen, és keressetek olyat, amit HOSSZÚ távon is biztosan fenn tudtok tartani. (Hiába most kifizetnétek valahogy a 660 ezret, az csak ideiglenes megoldás, nemsoká fizetni kell a következő havi bérleti díjat...)

Bp. 30 km-es agglomerációban már havi 80-100 ezerért lehet nagy lakásokat bérelni, kisebbet még olcsóbban, és a közlekedés általában egész jó, ha Pestre kell ingázni.


"A lakásnak csak a negyedét öröklöm...ha nem lettem kiírva az örökségből."


4-en vagytok testvérek? Vagy miért csak a negyedét?

Egyébként ha apád végrendeletet írt, és abban te nem szerepelsz, a köteles részre akkor is igényt tarthatsz majd, ez a fele vagy a harmada az örökségnek, nem tudom pontosan.

Ha viszont még életében elajándékozza, vagy ráíratja másra, az szívás. :(

2018. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!