Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gyanusítottként nem jelenek...

Ha gyanusítottként nem jelenek meg a szembesítésen milyen károm származhat?

Figyelt kérdés
Van egy folyóban lévő ügyem, jó minőségű használt ruhát adtam fel postai utánvéttel szinte nevetséges kg-os áron, és ráadásul jóval többet is küldtem, mint amit rendelt! 102.000 Ft összértékben, ebben benne van a posta költség is! Ha jól emlékszem 200 kg-ot küldtem neki összesen, azaz 10 db 20 kg-os zsák! Az illető, akivel ezt az adás-vételt létrehoztam, bejelentette a rendőrségen hogy rossz minőségű használt ruhát küldtem, erre kaptam egy idézést 2 hónappal ezelőtt hogy gyanusítottként kihalgassanak, ami megtörtént, rabosítottak is, ami nagyon megalázó volt, és eléggé megviselt! A mai nap kaptam egy levelet hogy jövőhét Kedden meg kell jelennem szembesítés céljából egy tőlem 300 km-erre lévő településen! A szembesítéssel nincs bajom, hisz nem tettem olyat, amit nem kellet volna, tehát a minőségnek megfelelő használt ruhákat küldtem, amit szemtől szemben is meg fogok mondani a "sértettnek"! Az utazással van bajom, ugyan is erőteljesen agorafóbiás vagyok, és a görcs összekap hogy hosszú útra kell mennem! 10 éve ebben a betegségben szenvedek, orvosi papírom is van róla! Ma próbáltam hívni az illetékes ügyintézőt, de annyit mondtak az ottani rendőrségen, hogy nem dolgozik, csak hétfőtől, vagy keddtől, én nekem meg kedd reggelre meg kell jelennem! Most mit csináljak?? Milyen jogaim vannak ebben a kellemetlen, és megalázó helyzetben? Mivan ha nem megyek el! Azt olvastam a levélben hogy elővezethetnek, ha nincs nyomós indokom, de van, csak nem tudom szóvá tenni az illetékesnek! Ilyenkor mi van?

2018. szept. 27. 21:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy mikor kihallgattak akkor kérdezték hogy szembesítést vállalom-e, és mondtam hogy igen, de csak abban az esetben, ha a tőlem 10 km-erre lévő kapitányságon lesz!
2018. szept. 27. 21:30
 2/7 anonim ***** válasza:

erről fogalmam sincs

viszont, a ruhát vissza kaptad?? pénzt vissza tudod fizetni??

ha úgy van utána én a fickót beperelném rágalmazásért

de amúgy olyan szerződést kellett volna írnotok vagy hasonló ami téged véd az ilyen esetektől

2018. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt a sztorit én sem értem...megrendelte a ruhát szerinte rossz volt...akkor hiánytalanul küldje vissza gramra pontosan és vissza kapja a pénzét.Azért nem jelenthet fel...Viszont valszeg a zseton-t nem kaptam vissza...ebből van a gubanc.És az idézésen rajta kell lennie mi van ha nem jelensz meg illetve elvileg rajta van a felbelezési határ idő is.Amúgy meg vitesd be magad...felhívod a rendőrséget és meg mondod h nem tudsz bemenni ezért meg ezért amit papírral is tudsz igazolni...ha be tudtak vinni a jardok rabosítani akkor erre a kis fuvarra is el tudsz menni.
2018. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez vélhetően csalás vétsége.

A rendőrség nem indított volna nyomozást, ha a kérdező annyira tiszta, mint amilyennek mondja magát.


Kérdező:

Az agorafóbiádat majd kikezelik a börtönben, ott nem kell 300 kilométereket utazgatnod sehova, viszont ha szabályszerű idézés ellenére nem jelensz meg, akkor körözni fognak és előállítanak, aminek költségét te fogod állni, és még akkor is így volna ez, ha csak tanú lennél az ügyben, nem pedig gyanusított.

2018. szept. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elővezetnek

Amúgy mi a pontos sztori, mert ezzel elhajtották volna a rendőrségről, ugyanis ebben a formában ez polgári petes ügy

2018. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utánvéttel küldtem használt ruhát! 56 ezer Ft összértékben! A rendelőnek megvolt a lehetősége hogy eljöjjön személyesen a ruhákért, illetve azt is felajánlottam neki hogy elküldöm saját autómmal, (ezalatt azt értem hogy valamelyik barátom elvitte volna neki)! Megnézheti, és ha nem tetszik, minden következmény nélkül vissza küldi! Csak ebben az esetben 100.000 Ft felett kellet volna rendelnie! A rabosítást meg akkor csinálták, mikor kihallgattak, tehát kihallgatás után közvetlen! Az a helyzet hogy kettő hasonló ügy folyik ellenem, ugyan ez a felállás, csak az egyik 56 ezer Ft, a másik 102.000 Ft! Még egy kérdésem lenne, beidéztek ismét egy másik településre, ami tőlem szintén 300 km-erre van, és már megoldódott az hogy ne kelljen el mennem! De a tőlem 300 km-erre lévő ügyintéző, azt mondta hogy majd ő eljön a városomba személyesen! Kérdésem az lenne hogy mért jön el személyesen kihallgatni? Miért nem hallgat ki egy városombeli nyomozó? Ezt így szokták,nem? Hogy elküldik a jegyzőkönyvet, és kihallgat egy városombeli nyomozó?! A ruhákat nem kaptam vissza, egy kg-ot sem!! Poton kg-os összeért értékesítettem! Nem új, meg krém meg extra minőség, hanem 400 Ft/kg-os, illetve 300 Ft/kg-os áron, amiben benne volt a posta költség is! Ezért az árért csodát vártak a kedves vásárlóim! Sok embernek küldtem már a minőségeknek megfelelő ruhát, és soha nem volt még problémám! hazudok egyszer volt egy 12.000 Ft-os előre utalásos, tehát az összeget előre utalták, amiért nem adtam fel semmit! egyszerűen kiment a fejemből, és elfelejtettem feladni! De ezt be is láttam, és vissza fizettem a hölgynek a teljes árat, és kifizettem a büntetésemet, ami 40.000 Ft volt! Hozzá teszem hogy jogosan, és nagyon rosszul éreztem magam, hogy felelőtlen voltam! De visszatérve a jelenlegi gondjaimra, nagyon felháborító az, amit most művelnek velem! Egyszerűen kompromisszumra nem voltak hajlandóak a vevőim! Az egyik azt mondta hogy utaljam vissza a pénzét, én meg mondtam hogy adja fel utánvéttel, és akkor rendben leszünk! Mondtam a posta díjat most ő állja, mert előzőleg én álltam! Ez nem tetszett neki, és fogat magát és feljelentett! a másik meg se szó se beszéd, fogta magát és feljelentett! És hideg zuhanyként ért, hogy most mi van!!?? Tudni kell hogy az egyik 200 kg-ram tételű ruha mennyiség, a másik 100 kg tételű ruha mennyiség! Ezeknek a feladási díja nem 3000 Ft, hanem súlyos 10 ezrek!
2018. okt. 22. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem a ruha a bízonyíték raktárba pihen, de nem értem mi a jó ebbe nekik, hogy csak úgy feljelentenek

viszont legközelebb legyél okosabb

2018. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!