Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13 éves kor alatt el lehet...

13 éves kor alatt el lehet vetetni gyereket bírósági továbbjaras nélkül?

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 21:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondom, hogy nem kell foglalkoznia vele, de akkor már oviba jár, ő meg mehet tanulni, dolgozni. Nehéz lehet az anyának, de a baba szempontjából is nézzétek meg. Ő ugyanis a fogantatás pillanatától él. Lehet, hogy a magyar törvények (pl. az írek, lengyelek nem) lehetővé teszik legálisan magzatok, élő, érző, gondolkodó emberek ilyen bánásmódban részesítését, de ettől még biztos, hogy hatalmas bűn. Nézzétek meg a Néma sikolyt, és döntsétek el, ember-e vagy sem. Egy hónaposan már bőven minden végtagja megvan, szem, száj, és érez. Amúgy az abortuszban az a veszély, hogy néha van, hogy nem is lehet utána gyereke a nőnek. Van olyan, hogy fiatalon szül egy nő, én is ismertem olyat, aki 16 évesen szült.
2018. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11: És ha van, aki 13 évesen már szült, akkor mi van? Ugyanúgy èletveszelyes szülni egy ilyen fejletlen gyereknek.

A másik: szerinted milyen körülmények közé kerülne? Milyen család az, ahol egy 13 éves kislány szexel?

Jogi értelemben ez nemi erőszak. Még a szigorúbb szabályozású országokban is engedik ilyen esetben.


Egyet pedig rendszeresen figyelmen kívül hagysz: egy gyereknek család kell. Kell egy apa is.

Milyen apa lenne az, aki teherbe ejt egy kislányt? A: ő is gyerek. B: egy pedofil állat. Remek közeg egy kicsinek... Legfeljebb 26 évesen a kislány úgy lesz nagymama, hogy egyúttal nagynéni is. Neked nem fáj.

2018. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

#11: én láttam a filmet, és ne felejtsük el, hogy ott kaparással történt, és igen kifejlett állapotban. Az agy a 10. héten kezd rohamosan fejlődni. Addig semmit nem érzékel.

Ha meg altatásban csinálják, az embrió is alszik...

Mondom: nem pártolom. De vannak olyan élethelyzetek, amikor ez a jobb. A babának is.

2018. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
A babának a legritkább esetben jó, ha meghal (és nem természetes módon, amit egy kifejezéssel szoktak illetni). Nem két és fél hónaposan kezd el érzékelni bármit is, biztosíthatlak, első kézből tudom. Majd megkérdezek egy szakértőt, érez-e valamit 1 hónapos kor alatt, azután biztosan. De attól még ugyanolyan ember lenne, ha még nem érez semmit, csak két héttel később... Nem arról van szó, fáj-e neki, hanem az itt a probléma, hogy sokan nem tudják, hogy egy embrió is ugyanolyan ember. Azt hiszik, csak egy gömbölyded sejtcsomó érzések nélkül.
2018. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%
#14: igen, ugyanolyan ember LESZ. Csak nem szerető közegben fog felnőni...
2018. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!