Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13 éves kor alatt el lehet...

13 éves kor alatt el lehet vetetni gyereket bírósági továbbjaras nélkül?

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Miutan 13 evesen nincs beleegyezési jogod a szexhez, így alapvetően ki kellene vizsgálni. Ettől függetlenül talán lehetséges vmely megoldást találni a helyzetre!
2018. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
azért előtte nézd meg a Néma sikoly c. rövid filmet... egy teljes értékű emberről van szó, csak jogilag nem az. talán még jobb is ilyenkor szülni, 17-18 évesen újra szabad vagy
2018. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
#1: abban az esetben, ha a fiú 18 alatti, levitték 12-re a beleegyezési korhatárt.
2018. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
A belegyezesi korhatár meg mindig 14. Csak ha egy 18 ev alatti fiú egy 12 ev fölöttivel letesít szexualis kapcsolatot, abban az esetben nem büntetendő. De ha van egy 13 eves lany, akkor szokseges tudni, hogy 18 ev alattival volt.
2018. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid nem engedik? Gyámhivatalhoz fordulhatsz.
2018. szept. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

@2 Na, a hozzád hasonló Jehovás vagy egyéb szektás arcokat kéne demonstratíve felrángatni a lámpavasra.


Egy 13 éves, ha teherbe esik, azt gyakorlatilag megerőszakolták. Ennek következményeképp te azt várnád el, hogy hozza világra a gyereket. Kívánom, hogy mihamarabb üssön el egy villamos.

2018. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász ilyen esetben köteles feljelentést tenni.
2018. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
6, nem vagyok szektás, csak szerintem megfontolandó, hogy ne semmisítsünk meg egy teljes értékű, noha fiatal embert csak azért, mert nyűg nevelgetni pár évig, mikor még utána is előtte az egész élet - és örökbe is lehet adni vagy intézetbe.
2018. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

#6: el tudod képzelni, egy 13 évesnek milyen lelki teher lehet kihordani egy terhességet, megszülni a babát, aztán meg lemondani róla? Még egy felnőttnek se könnyű!

Én se vagyok abortusz párti... De vannak helyzetek, amikor két rossz között ez a kevésbé rossz választás.

2018. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

6: Azt ugye vágod, hogy egy átlagos 13 éves nem elég fejlett, hogy komplikáció nélkül megszülje?

Azt hogy képzeled, hogy pár év, és szabad? Nem kutya, hogy szoptatás után elzavarja a kölykét, és többé felé se néz. Akár 13, akár 43 évesen szül először, élete végéig anya lesz. Nem lesz szabad 18 éves gyerek mellett se!

Szerintem ebben az esetben valóban az a legjobb mindenkinek, ha nem tartja meg. Túlságosan kockázatos már maga a terhesség és a szülés is.

2018. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!