Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új ingatlan vásárlása után...

Új ingatlan vásárlása után kéretlen levelek?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy lakást ahova már be is jelentkeztem, mint lakó, viszont rendszeresen jönnek egy cég számára levelek. A céget megtaláltam a neten, nincs már ide bejegyezve a székhely/telephely, mégis ide küldik. Írtam nekik, hogy legyenek kedvesek szólni a partnereiknek, de állításuk szerint ők ezt már elintézték.

Azóta kaptam értesítőt bedobva még több feladótól, illetve egy korábbi tulajdonos kapott a kerületi rendőrkapitányságról is értesítőt.

Ilyenkor mit tudok csinálni? A postára menjek be, hogy nincsenek a címzettek már a címen, vagy egyesével írjak levelet mindenkinek aki ide küld bármit, hogy a címen már nem tartózkodik a címzett? Van ennek valami hivatalos menete?

Köszönöm!



2018. szept. 26. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Rakd fel a láda tetejére, kuka, szólj a postásnak hogy ne dobja be. Más ötletem nincs.
2018. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én egyszer visszavittem a postára a nem nekem érkező leveleket, értesítőket, elmondtam, hogy nem lakik már itt. Nekik ezt fel kéne jegyezni, és vissza is kell küldeni a feladónak a megfelelő jelzéssel. Legközelebb már kidobtam és nem foglalkoztam vele.
2018. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A levelekre ráírod kívül, hogy "címzett ismeretle, vissza a feladónak" és bedobod a postaládába.
2018. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nem lehet nagyon mit tenni. Mi már évek óta birtokoltuk az ingatlant, amikor a rendőrség csöngetett éjszaka, mert az előző tulajt kereste.
2018. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz mit tenni vele. Velem is ez volt. Postán még engem csesztek le, hogy ilyen dolgokkal rabolom az idejüket. Még mindig sok levél jön, kétnaponta egy. Fogom és eltüzelem.
2018. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cégek esetén nem tudom mi a teendő, de ha magánszemélyeknek címzett leveleket is kapsz, akkor jobb ha bemész a legközelebbi Kormányhivatalba. Ott elvileg megtudják nézni, hogy a korábban ottlakók közül maradt-e esetleg valaki bejelentve a lakásba. Ebben az esetben pedig tudnak intézkedni a lakcímük fiktiváltatásáról.
2018. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. lépés: okmányiroda, rákérdezel ki van bejelentve és mindenkit kényszerkijelentesz, aki nem oda való

2. lépés: címzett ismeretlen jelzéssel visszaviszed a leveleket a postára v ha közel vannak és útba esik, akkor az illetékes ügyfélszolgálatokra

3. lépés: adsz 3-4 hét türelmi időt (addig lépés 2), majd minden levelet iktatsza kukába

+1, ha ezután is kapsz levelet, akkor bemész az adott bankba, szolgáltatóhoz, panaszt teszel és megfenyegeted őket egy zaklatási feljelentéssel finoman


Végigcsináltam, Raifaisen volt a +1 lépés 8 hónap után, a többi lekopott hamar

Itrum Justiciát meg felhívtam 5 perc telefon után sose kaptam több levelet tőlük

2018. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Teszek egy kört a kormányablakban elsősorban. A türelem, mint olyan az nem játszik viszont, mert a 2-vel ezelőtti tulaj hülyeségei jönnek (2016-ban volt tulajdonos utoljára), az előző tulaj meg nem foglalkozott ezzel.
2018. szept. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!