Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszaküldhetem a vásárolt...

Visszaküldhetem a vásárolt laptopot a webáruháznak az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Kibontottam, kipróbáltam, és sok probléma volt vele, ami nekem nem elfogadható. 2 napja vettem csak. Visszaküldhetem ezt úgy, hogy már kibontottam a csomagot és teszteltem a gépet?
2018. szept. 20. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 14 napig elállhatsz tőle.
2018. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ezek szerint az nem baj, hogy használtam. Remek! (Mondjuk belegondolva logikus is, hisz ha online vásárlásnál nem lehetne visszaküldeni, jóval kevesebben lennének hajlandóak komolyabb értékű dolgokat venni)
2018. szept. 20. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

14 napon belül indoklás nélkül el lehet állni a vásárlástól. Költsége a tied.

Használat mértéke nem lehet több, mint ami a megismeréséhez szükséges.

Ezt nehéz pontosan definiálni.

Pl. egy bakancsot a szobában felpróbálhatsz, de a Kinizsi 100 teljesítménytúrán nem tesztelheted.

Laptopnál nem tudom, mi az a pont, amíg elmehetsz. Érzésem szerint belül vagy, ha nem piszkáltál bele.

Pl. a proci túlhajtása már nem fér bele. Vagy ha másik oprendszert tettél rá, az sem.

Mit kell érteni sok problémám? Ha hibás, akkor az már nem az elállás körébe tartozik, hanem a termékszavatosságba

2018. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ Neked is!


Egy kb. 140.000 értékű lenovo. Annyira gyenge a hangereje, hogy nem lehet pl. filmet nézni rajta. A minősége is gyenge, de azzal még kibékültem volna. A kép elmosódott HD-nél is. Egy nagyon olcsó laptop után vettem ezt kétszer annyiért, az erejével nem is lenne tán bajom, de ezek nekem nagyon fontosak. Az előző laptopom (kb. 80.000 ft-os Dell) gyönyörű képet és hangot adott, csak hát kicsit gyenge volt és elavult.


Vannak más kivetnivalóim is, de ezek már elegendőek ahhoz, hogy elálljak a vásárlástól, hisz nem szenvedni akarok egy géppel, hanem élvezni. :)


Érdemes talán egy 10.000-est adni nekik a visszautalandó pénzből? Így ők gondolom már csak refurbished-ként tudják kis leértékeléssel eladni, természetesen nem akarok rosszat a webshopnak.

2018. szept. 21. 00:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még az a retteneteen gyenge hangereje is az aljára szerelt hangszórókból jön, ami eleve vicc egy laptopnál. :) Így meg kell emelni vagy oldalt fel kell támasztni, hog még épp halljam max hangerőn a filmet, zenét, skype-hívást, stb.
2018. szept. 21. 00:57
 6/8 kovpet ***** válasza:

Visszaküldheted 14 napig, de ez a hangerős dolog szerintem valami szoftveres kín lesz. Vagy nincs esetleg rajta hardveres hangerőszabályzó is, ami le van tekerve?

A Lenovo nem gagyi, de ennyire semmi nem lehet gagyi, csingcsangcsung sem :)

2018. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lenovobol belepokategoriat soha! Amugy siman visszakuldheted a jog szerint, az mas kerdes, hogy a webshopok szeretnek mindent kitalalni, hogy miert nem. Csak hatarozottan.
2018. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Kovpet, sajna nincs rajta semmilyen harveres szabályozó. De az eleve mindent elárul, hogy az ölembe érkezik a hang. :)


Utolsónak is köszönöm a választ! Akkor visszaküldöm.

2018. szept. 21. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!