Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy behajtócég megkeresett...

Ha egy behajtócég megkeresett egy állítólagos elmaradt tartozással, amit nem tartok jogosnak, akkor mi a jobb megoldás? Ha nem foglalkozom vele, és megvárom, hogy lépnek-e még valamit, vagy ha visszaírok, hogy nem fogadom el?

Figyelt kérdés
Van olyan érzésem, hogy csak bepróbálkoztak egy ingatag követeléssel, hátha befizetem a csekkjüket, amit küldtek. Ilyenkor figyelmen kívül hagyhatom? Vagy ha nem válaszolok, akkor úgy értelmezik, hogy elfogadtam a követelésüket?

2018. szept. 16. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a követelés nem jogos, akkor ne fizesd be. Ha pedig perre akarnának menni, mondd nekik, hogy viszontkeresetet nyújtasz be csalás vádjával.
2018. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na ez körülbelül ilyen: látok amott egy viharfelhőt, közeledik. Mit tegyek, hagyjam figyelmen kívül, vagy vegyek elő esőkabátot. Vagy majd ha jött a zuhé, akkor kapkodjak?
2018. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A probléma, hogy amit követelnek, az olyan 23 ezer forint, szóval pont olyan, ami nem annyira kevés kifizetni a semmiért, viszont ahhoz nem elég sok, hogy érdemes lenne ügyvédet fogadni emiatt.


Lehet, hogy erre mennek, hogy nekem nem érné meg ezért pereskedni, nekik meg gondolom van házi ügyvédjük.

2018. szept. 16. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első körben teljesen felesleges ügyvédet fogadni. Írásban vitasd a követelést érvekkel alátámasztva annak jogtalanságát.
2018. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt lehet, de ismerősnek is volt hasonló ügye, vitatta, aztán egyből küldtek válaszként egy törvény cikket, hogy miért jogos szerintük. Az ismerős meg ügyvéd nélkül nem tudott erre mit mondani, nem tudott citálni másik törvényt azzal szemben, amit ők előcitáltak.
2018. szept. 16. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egy jogos, engedményezett követelés, csak akkor kell fizetni. Az engedményezésről kellett kapj tértivevényes értesítést. Ha ez nem történt meg akkor még mindig az eredeti követelőnek kell fizetned, ami gondolom nem több mint 5000Ft, ha a behajtó 23000-et követel mindenféle hülye indokkal. Én rövidre zárnám azzal, hogy megkeresem az eredeti követelőt és ott nála befizetem az ügyfélszolgálaton a pénztárba annyit amennyiről a számlák valóban szólnak.
2018. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eladták a tartozást a behajtónak, ilyenkor már másnak nemigen lehet fizetni.


A kérdés számomra az, hogy ezzel a levéllel kell-e foglalkoznom, vagy csak akkor ha valami hivatalos úton küldenek fizetési felszólítást?

2018. szept. 16. 19:27
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"amit nem tartok jogosnak"


Na most válasszuk szét a két dolgot.


1. eset:

- a követelés valóban nem jogszerű, ez esetben verd el az arcukat fäszkorbáccsal


2. eset:

- a követelés jogszerű, csak te valamiért behaluztad, hogy összeesküdött ellened a világ, és ezt te csakazértse fizeted ki, mert miazhogymárfizessél?

- ez esetben a te arcod lesz elverve a fäszkorbáccsal


Szóval mi a konkrét, jogi tényálladék?

2018. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csak nem az Intrum? Hasonlóval engem is betaláltak, a második hívásnál közöltem, hogy feljelentést fogok tenni zaklatás és jogtalan adatkezelés miatt, azóta nem kerestek. Fél éve volt ez.
2018. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!