Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utazási költségtérítés (munkáb...

Utazási költségtérítés (munkába járás költségeinek térítése), felmerült problémámra, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretném kikérni jogi, gazdasági területen tevékenykedők, vagy más, de hozzáértő emberek véleményét az alábbiakkal kapcsolatban.


Vidéken van lakóhelyem bejelentve, ahonnan munkahelyemre a bejárás tömegközelekdésel nem megoldható. Egy másik városba költöztem, nem oda, ahol a munkahelyem van. Itt tartózkodási helyet jelentettem be, életvitelszerűen itt élek. Erről nyilatkoztam munkáltatóm felé.


A lényeg az, hogy visszautasították kérvényem, munkáltatóm gyakorlatilag azt feltételezi, hogy nem munkavállalási, hanem magánéleti megfontolásból költöztem, annak ellenére, hogy nyilatkoztam: munkavégzési célt szolgált költözésem, tartózkodási helyről járok dolgozni, ahol életvitelszerűen élek. (Azért nem lakóhelyként vagyok itt bejelentkezve, mert nem várt események következtében nem lenne előnyös, ha újra el kellene kezdenem a lakóhely létesítés procedúráját.


Munkáltatóm szerint nem fizethető a menetjegyeim 86%-a, mert nem tudom bizonyítani, hogy munkavégzési célt szolgál a tartózkodási helyem. Megkérdeztem, hogy miért feltelezi ezt, hiszen nyilatkoztam, vidékről, ahol a lakóhelyem van ("állandó lakcím"), nem teljesülnek a munkába járás feltételei, míg itt, ahol tartózkodási hely alatt élek, teljesülnek.


Erre a válasz az volt, hogy az szolgálná a munkavégzési célt, ha abba a városba költöztem volna, ahol a munkahelyem van, továbbá ismét hangsúlyozta, hogy szerinte más okból vagyok itt és miért nem költözök amúgy is abba a városba, ahol a munkahelyem van.


Nem akarom hosszasan kifejteni jogszabályi hivatkozásokkal, de a jogszabály nem írja elő, hogy munkavégzési célt csak akkor szolgálhat tartózkodási hely, ha munkahely címével megegyező közigazgatási határon belül létesítettem volna a tartózkodási helyet, továbbá nem fogalmazna úgy a kormányrendelet, hogy "közigazgatási határon túlról, lakó vagy tartózkodási hely és munkahely között", hiszen ha nem lehetne tartózkodási helyet elfogadni, nem is rendelkezne így a jogszabály, értelmét vesztené.


A két utazási viszonylat között egyébként kb. 8 km van, ezen megy a vita.


Ez már rég nem arról a pár ezer forintról szól, hanem elvi kérdésekről. Kérdésem tehát a következő:

- megteheti e az illetékes, hogy saját szájíze szerint értelmezve a jogszabályokat, megpróbáljon bolondnak nézni?

- van e joga, ilyen bicskanyitogatóan feltételezésekbe bocsátkozni, kérdőre vonni, behatolni a privát szférámba?


Aki szeretne ettől részletesebben belelátni ebbe a tortúrába, privátban szívesen kifejtem részletesebben.


Olyanok válaszát is szívesen várom, akik hasonló helyzetbe kerültek, és elmesélnék a tapasztalataikat!


Köszönöm előre is a válaszaitokat!



#munkába járás #utazási költség térítés #költségeinek megtérítése #39/2010 (II.26) Kormányrendelet
2018. márc. 16. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval ne foglalkozz, én értem nagyjából miről van szó. Olyan helyen laktál eddig ahol a tömegközlekedés nem megoldott... bejársz dolgozni, de a város ahol ez van, gondolom nem olcsó az albérlet ezért inkább egy másik településen bérelsz lakást, ha támogatná a buszt a munkáltató akkor így is jobban megérné. Ez viszont nem tetszik a munkáltatónak, mert így a költségek rá hárulnak, ha ugyanabban a városban laknál ez nem így volna. Javasolnám a munkaügyi központot vagy a munkaügyi bíróságot, de akkor meg az lesz eredmény, hogy mondva csinált ürüggyel ki tesznek a munkahelyről. Nem igen lehet mit tenni sztem :/


Nekem is hasonló gondom van, a tömegközlekedés erre fele nem megoldott, nekem kocsim van, de azt természetesen senki sem támogatja...

2018. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajna én is csak azt tudom mondani, amit az előző. Itt a munkáltató hatalmával visszaélve döntött a maga javára.

Két dolgot tehetsz: vagy lekattansz a dologról, mielőtt jobban elmérgesedik köztetek a viszony, és mindennel szívatni fog, vagy mondd azt, hogy rendben, akkor költözöl közigazgatási határon belülre, de akkor kérsz lakhatási hozzájárulást is. Szerintem nagy eséllyel meg fog tőled szabadulni.

2018. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!