Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 év után kaptam egy törvénys...

15 év után kaptam egy törvényszéki levelet hogy tartozom 6500al. Ezt hogy gondolták? Részletezem lent.

Figyelt kérdés

14 éves koromban volt egy nevetséges kisebb rendőrségi ügyem. Ez tény. A történet a nevetséges meg az hogy bűntárs lettem, de nem ez a lényeg, ezért nem részletezem.

Azért érdekes az eset mert még ugye fiatalkorú voltam. Ráadásul 18 éves korom után most 29ig ezt miért nem tudatták? Bár az is érdekes hogy miért tartozom, mert az sincs leírva. Sőt a bíróságon derítettem ki hogy eme ügy miatt kérik a tartozást.

A levelet bírósági végrehajtótól kaptam. Folyamatosan ugyan azon helyen lakom. Van munkám is meg ingóságom is.

A fő kérdés hogy miért kaptam ezt de ezt még ugye én se tudom

De a másik kérdés mit csináltak eddig?

Hétfőn bemegyek hozzájuk vagy a bíróságra panasznapra.

Lehet az ilyenre elévülést kérvényezni? Bár maga a tartozás tényét sem értem...

Soha nem kaptam levelet eddig bíróságtól ez is furcsa számomra hogy végrehajtónál van azonnal.

Ki mit gondol erről?



2018. szept. 14. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami a legjobb hogy 15000ftért tehetek végrehajtás kifogást. Bár visszaadják ha igazat ad a bíróság nekem. :)
2018. szept. 14. 15:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább be fizetném amég csak ennyiről van szó azt hagyjanak békén.
2018. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam ilyenre én is, de inkább nem hagyom magam mert nem érzem igazságosnak. Egy az hogy fiatalkorú voltam kettő meg nincs leírva mire vonatkozik az összeg, három meg miért nem kérték eddig.
2018. szept. 14. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Kiskorú voltál amikor ítélkezett a bíróság és a pénzbeni térítést kizártnak tartom hiszen a szülők ilyenkor a gyámok akik ilyenkor viselik az anyagiakat. Meg kellene tudni hogy milyen címen kérik tőled, illetve hogy melyik bírósági végzés szerint. Ha a határozat nagykorúságod követően történt akkor fizetned kell, ha korábban akkor pedig nem. A végrehajtók pedig vannak olyan arcátlanok hogy mindez nem érdekli őket, letiltják (inkasszó) a bankkártyád és azon túl ők kezelik a pénzed és hozzá se férhetsz amíg velük meg nem egyezel és meg nem fizeted kamatostul kezelési költségel együtt az összegeket. Sajnos egyszer jártam így egy gépjárműadó ügyben mert nem tudta az önkormányzat hogy évek óta eladtam a kocsimat.
2018. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

14 éves voltam éppen előtte töltöttem be mikor az eset volt. Bíróságon pártfogót kaptam arra emlékszem

viszont ha volt is olyan hogy esetleg fizetnem kell ha betöltöm a nagykorúságot, akkor miért most küldték ez számomra talány...

2018. szept. 14. 23:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nem kiskorú voltam, hanem fiatalkorú éppen.

A levélben csak az van hogy:

tőke: 5000 ft

perköltség: 0 ft

egyéb költség 150 ft

postaköltség: 0 ft

tőke kamata 0, perköltség kamata 0, állami illeték 0

Helyszini eljárási költség 1200

Ha pontos akarok lenni 6350ft


Természetesen jövőhéten rá kérdezek milyen jogcímen kaptam a tartozást. Tőke nem mond sokat.

2018. szept. 14. 23:20
 7/9 A kérdező kommentje:
A határozat 2003 4 havi 14 éves voltam ekkor.
2018. szept. 14. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Ki kellett fizetned a tartozást?
2022. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Helló. Végül kiderült egy 2003as ügy volt pont amit írtam, de az volt a fura hogy addig nm is molesztáltak pedig volt munkám. Végül bementem abba a hivatalba ahóvá küldött a bíróság, és mondtam nekik az én álláspontom, emiatt elengedték az összeget de a helyszíni eljárás költségét ki kellett fizetnem így is, ami 1200 forint volt. 1200 forintot meg kifizettem és letudva.
2022. jan. 15. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!