Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezés. Mik a...

Gyermekelhelyezés. Mik a kilátások?

Figyelt kérdés

Én kezdenényezem az anyával szemben. Felvételem is van róla, hogy azt mondja a kisgyermeknek bunkó stílusban, hogy kussolj kis férficnemiszervet szopó és annak váladéka...(nen engedi kiírni máshogy) ne akkor egyen ha éhes, hanem amikor kell és el akarja erőszakkal altatni a két éves gyereket, mert ő is pihenni akar... tudom, nem elsődleges bizonyíték...

Én fürdettem, én pelenkáztam legtöbbször, velem alszik el, meg is vár este, ha nem vagyok itthon minden neszre ugrik, hogy "apa?"...

Az anyuka visszaélve azzal, hogy nőnemű, többszőr a gyermek előtt ütött meg váratlanul, vagy megfogta a nyakam egy pillanarta, nyilván leállítottam, de én nem bántottam... a kisgyerek a bölcsödében ugyanezt megcsinálta s nem mehetett kivizsgálás nélkül tovább. A gyermekkel is folyton türelmetlen, agresszív, felelőtlen sokmindenben. Mindezek tudatában nem létezik, hogy odaadják neki a fiunkat, hiába tanár meg igazgatóhelyettes az apja, anyja, én meg csak egy sima " proli"... Szakember előtt is viselkedett így a kisgyerek vizsgálatán... de elég beszélni vele pár szót, azonnal látszik, hogy fejben sajnos nagy a gond, hiába tűnik elsőre egy aranyos kis áldozatnak, valami zavara van gyerekkori traumák miatt és súlyosan idegbeteg lesz apró semmiségek miatt is és nem látja be, ha igazságtalan, de pl. nem fésülködik rendesen, folyton pihenni akar, de a másiknak nem lehet, "takarodjatok innen, hagyjatok békén" de mikor a szétválás kerül szóba a gyerekhez ő is ragaszkodik. Hozzáteszem kiderült, hogy nem itt kezdte ezt mióta együtt lakunk, hanem otthon is ezt csinálta az anyjáéknál, szóval azt sem lehet mindani, hogy jobb lehet ha haza megy a gyerekkel, mert régen meg onnan menekült... Összességében olyan, mint egy kisgyermek, 28 évesen még a hivatalos ügyeket is nem, vagy csak nagy nehezen szorongva meri elintézni... nincs még orvosi szakvélemény tehát elmeorvosi szakértő kell majd, mert csak terápiára járt. Tudom hiányos és zavaros ez így...


2018. szept. 13. 08:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából már az is jó lenne, ha nem kellene a per lezajlását megvárni, mert már én is kezdek "bekattanni" és a kisgyereknek meg főleg nem jó ez így... viszont a családsegítős azt mondta nem történt komoly baj, nen kötelezhetik semmire, még akár le is léphet a gyerekkel ha el tudja vinni. Menjek bíróságra...
2018. szept. 13. 08:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Van esélyed a gyermekre.
2018. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

,,Szakember előtt is viselkedett így a kisgyerek vizsgálatán"


Szerintem ezt elég jól tudnád használni, ha tanúskodik az esetről a szakember.

2018. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is gyűjts össze mielőbb minden létező bizonyítékot - írásos, hangfelvétel, tanúk, szakemberek véleménye, bármi. Ezzel párhuzamosan keress egy családjogi ügyvédet, aki segít megírni a keresetlevelet - vagy aki megírja, ha van rá pénzed, sajnos elég drágán dolgoznak.

Nagyon fontos, hogy a keresetlevélben minden lényeges információ benne legyen, és megfeleljen az előírásoknak, szóval mivel ezt egyedül valószínűleg nem tudod megcsinálni, ezért kell minimum egy kis segítség jogi szakembertől.

A keresetet a házasság felbontása iránt fogod kérni, egyúttal kéred a gyermek elhelyezését is; van egy sürgősségi lehetőség, csak nem emlékszem pontosan, mennyi idő, de talán 8 nap. Tehát ha sürgősségit kérsz, akkor rövid időn belül megszületik egy ideiglenes ítélet, hogy nálad helyezi el a bíróság a gyereket. Onnantól kezdve pedig az anya már nem viheti el sehova a te tudtod és beleegyezésed nélkül. Addig viszont igen, mivel mindkettőtöknek megvan a szülői felügyeleti joga.

A per során aztán majd lesz igazságügyi orvosszakértői vizsgálat és vélemény az anyáról, megnézik a gyereket is (pszichológus beszélget vele, rajzoltatja stb.), és meghozzák a végső döntést. Vagyis annyiban nem végső, hogy az ítélet ellen lehet fellebbezni, akkor másodfokra kerül.

2018. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed. Van hasonlóan viselkedő ismerősöm. Igaz ott az apukának nem kellet a gyerek, tehát nem így lett belőle ügy. De elvették tőle, és a nagyszülőkhöz került.
2018. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A szétválást nem úgy értettem, hogy házasok is vagyunk. Csak simán együtt élünk mint nem bejegytett élettársak. A gyermeket úgy ítélték meg, hogy korai fejlesztésre kell vinnem péntektől. Azon a vizsgálaton a bizottság előtt mondta a pszichológus hogy komolyabb gond lehet vele. Kicsit nyugtalankodott a gyermek, ő meg felpattant és kiviharzott vele az orvos előtt.
2018. szept. 13. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!