Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ilyent csinálni közjegyz...

Lehet ilyent csinálni közjegyzőnél?

Figyelt kérdés

A feleségem megcsalt. A gyerek miatt nem akarunk külön menni. Már 1x elköltöztem, nem érzem l itthon magam, de a gyerek miatt muszáj maradnom még pár évet, amig nagykorúak nem lesznek és nem tudnak a saját lábukon megállni.



A feleségem a hazaköltözésem után is golytatta a viszonyt, viszont most megint rajta kaptam őket és beszélgettünk.


Komolyabb lépésre lesz szükség, hogy abbahagyja.

Lehet szerződést irni, hogyha mégegyszer bizonyitani tudom, hogy félrek k úr, akkor automatikusan 5 milliót kell adnia nekem, amivel végleg elköltözhetek?


Örökölt egy kisebb vagyont, tudna fizetni.


2018. szept. 7. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Külön vagytok, még ha házasságban is, azt csinál amit akar. Te is csajozhatsz nyugodtam. De ilyen légkörben felnevelni gyereket, ennél butább dolgot nem tudok elképzelni. Ha van pénze, fizessen ki, kezdj új életet.
2018. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért írna ilyet alá? Aztán meg úgyis azon megy a vita, hogy mi számít bizonyítéknak.


Jogilag szerintem meg lehetne épp csinálni.

2018. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem. A szekurális állam egyik előnye épp az volt, hogy szétválasztotta az egyházi és világi törvényszegést. Az egyház szempontjából bűn a házasságtörés, ha a házasságot egyházilag is megkötötték, a polgári törvénykönyv nem ismeri a házasságtörést.

Mivel a ma, Magyarországon érvényes Ptk.-ban nincs házasságtörés, ezért a "félrek*rást" sem tudod meghatározni és Btk. szerinti szerződésben rögzíteni. Tessék szépen felnőni és önálló vagyont szerezni! Ha pedig nincs önálló, élősködő (korábbi nevén: feleség) által hozzáférhető vagyonod, akkor bizony nem kell nősülni.

2018. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Válás és vagyonmegosztás, semmi szüksége a kölykeiteknek arra, hogy azt lássák, hogy spu és anyu gyűlölik egymást és csak mártírkodás megy
2018. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!