Házasságba bevitt tulajdon mikortól számít közösnek?
Nemrég házasodtunk, és olyan kérdésem lenne, hogy mikortól számítanak közösnek bizonyos értékek.
A fő kérdésem a ház lenne. Szüleimtől kaptunk egy házat 3 éve. A ház az én nevemen van, viszont egy iszonyat leleményes apóssal áldott meg az ég, akitől tartok kicsit.
Az érdekelne főként, hogy a tudtom és beleegyezésem nélkül, lehetséges-e hogy hitelt vegyen fel a házunkra a férjem. Vagy módosítson a tulajdonosi szerződésen.
Illetve házassági szerződést tudok-e a házasság után 5 hónappal is csináltatni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Köszönöm a válaszokat! Igazából válást nem tervezünk, és remélem soha nem is fogunk. Apósom sajnos nagyon simlis, és félek, hogy valami hülyeségbe beleviszi a fiát, és ez miatt akár a házunk is rámehet. Sajnos volt rá példa.
Viszont ezek alapján kicsit megnyugodtam. A házassági szerződést anyukámék szorgalmazzák, nyílván okkal.
#12
Tévedsz!
Mint írtam is, pont most vagyunk részesei a családban ilyen ügynek.
Kell a számla és ez független a házassági szerződéstől. Számla hiányában korszerűsítés-felújítás esetén, ha nincsenek közös állásponton a felek, akkor igazságügyi szakértőt rendelnek ki, akinek a munkadíja borsos lesz, sok esetben a vita tárgya nem is éri meg.
A számlára többek között azért van szükség, mert az egyik azt mondja, hogy az a munka 100ezer volt, mert az egyik barátjuk csinálta anyagárban, a másikuk meg azt mondja, hogy 1 millió és 500ezret követel.
De tökmindegy, a Kérdező nem készül válni és a kérdése nem is erre irányult. Erről, ha mégis bekövetkezne, a Bíróság fog dönteni.
A lényeg, hogyha a fene fenét eszik is, a háza soha nem lesz közös, semennyi idő után sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!