Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben negvonhato a...

Ebben az esetben negvonhato a lathatasi jog?

Figyelt kérdés
Anyámmal a kapcsolatom elhatalmasodott alkoholizmusa miatt teljesen megromlott, igy az unokaktol is eltiltottam. O most azzal fenyegetőzik, h akkor megy a gyamhatosaghoz a lathatasi jogát érvényesíteni. Van tole olyan smsem, melyben minden k******nak elhord engem, továbbá 3 eve ittas vezetésért elvettek másfél évre a jogsijat, plusz kapott 350 ezer Ft bírságot, a vérvizsgálat is nagyon magas alkohol szintet mutatott ki. Ez elegendő ahhoz, h adott esetben ne tudjon élni a jogával?
2018. szept. 6. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Józan ésszel: igen.

A gyakorlatban az adott gyámhatósági ügyintézőn múlik. - De ha esetleg egy olyan idiótához kerül az ügy, aki mindezek ellenére megadná neki, akkor fellebbezhetsz, ill. panaszt is tehetsz. Mert hiába nagyszülő esetén csak havi egyszer pár órát szoktak megítélni, egy csutka alkoholistával még az is sok, és súlyosan veszélyeztető helyzetek is lehetnek, pl. ha kocsival akarná vinni valahova a gyerekeket.

De egyébként szerintem csak fenyegetőzik, nem fog lépni.

2018. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kocsival nem tudna m nincsen jogsija meg azóta sem. :D

Köszönöm a válaszodat!

2018. szept. 6. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt kérheted, hogy nálatok, szülői (gyámi) felügyelet mellett legyen a találkozó, ne vihesse el őket.
2018. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!